Будівництво каркасного будинку.


Детальний опис процесу будівництва каркасного будинку, яке починається від готового фундаменту до моменту новосілля. Текст опису супроводжується фотографіями всього будинку або окремих елементів його корпусу, які можуть становити певну складність або на які слід звернути особливу увагу. Кінцева мета статті - забезпечити повноцінної інформацією бажаючих побудувати каркасний будинок своїми руками.

Весь процес будівництва каркасного будинку я спеціально фотографував, щоб у вашій роботі не виникало труднощів. Пояснення щодо деяких питань будівництва каркасного будинку або характеристикам матеріалів допоможуть Вам приймати зважені рішення з урахуванням регіону проживання.


Примітка. Варіантів виготовлення окремих елементів і монтажу конструкції каркасного будинку досить багато. Даний варіант пристрою каркаса розрахований на будівництво будинку в сейсмічних районах. Опис повинен допомогти Вам у виборі варіанту пристрою каркаса, найбільш підходящого для Ваших умов.

Будівництво каркасного будинку, як і будь-якого іншого будинку, починається з фундаменту. Про особливості зведення фундаменту Ви можете прочитати, пройшовши по виділеній посиланням. Зазначу лише, що фундамент під каркасний будинок бажано зробити стрічковий по лініях зовнішніх стін будинку і звести його в літній період часу (фото 1).

Для скорочення загальних витрат під внутрішніми несучими стінами в місцях установки основних опор під несучі стіни можна застосувати стовпчастий фундамент.

У зв'язку з невеликою вагою каркасного будинку потужність фундаменту може бути невеликий з незначним заглибленням у грунт. Посиленої армування фундаменту для одноповерхового каркасного будинку також не потрібна, тому що навантаження від корпусу будинку розподіляється рівномірно і відсутні великі точкові навантаження. Такі особливості каркасного будинку дозволяють зробити значну економію вже на самому початку його будівництва.

Перш за все слід розуміти, що каркасний будинок - це конструктор, який може бути зібраний своїми руками навіть людьми ніколи не стикався з будівництвом. Але, для прийняття рішення про будівництво каркасного будинку своїми руками необхідно ознайомитися з його основними достоїнствами і недоліками, а також з майбутніми витратами і можливостями щодо їх скорочення. Зробити приблизний розрахунок вартості інших типів будинків, порівняти і не слідувати сліпо моді чи рекламі, які не завжди відповідаю дійсності.

Це дозволить Вам зробити правильний вибір найбільш придатних для вашого регіону будівельних матеріалів з урахуванням вартості окремих компонентів і можливостей їх придбання.

Наприклад, стіни каркасного будинку можуть бути зібрані з готових сендвіч панелей, щитів або каркаса, до якого кріпляться листи ОСП або фанери з подальшим заповненням пустот відповідним утеплювачем.

Різниця вартості корпусу будинку може виявитися чималою залежно від віддаленості підприємств-виробників та наявності матеріалів. Слід пам'ятати, що доставка будівельного матеріалу і всіх компонентів будинку можуть становити значну частину витрат на будівництво каркасного будинку.

Похожие страницы: