Гіпсокартон та його плюси

Гіпсокартон - лист пресованого гіпсу, обклеєне з двох сторін картоном. Його застосовують для вирівнювання стін, створення різнорівневих стель, сухий стяжки підлоги, як обшивку або зручний матеріал для "ліплення" складних інтер'єрних конструкцій. У нього багато достоїнств, але є і свої недоліки.

Экономить свое время во время ремонта очень важно. Часто задается вопрос, каким материалом сделать отделку стен. Выбирая гипсокартон Кнауф для отделки помещений вы можете быть уверены в качестве и в нажености. С таким стротиельным материалом вы экономите свое время и деньги.

плюси гіпсокартону

Для розширення можливостей використання цього матеріалу промисловість випускає кілька відмінних своїми властивостями типів листів:

ГКЛ - стандартний, використовуваний найбільш широко. Обклеєний сірим картоном.

ГКЛВ - вологостійкий. До його складу входять добавки, що поліпшують стійкість до впливу вологи і виникнення грибка. Використовується для робіт в приміщеннях з підвищеною вологістю. Обклеєний зеленим картоном.

ГКЛП - вогнестійкий. До складу включені антипірени. Має підвищену стійкість до займання. Колір картону - рожевий.

переваги:

Екологічна безпека - в складі немає токсичних речовин.

Підвищені звуко- і теплоізоляційні характеристики.

Здатність гіпсу активно поглинати вологу з навколишнього середовища природним шляхом покращує мікроклімат приміщень.

Невелика вага листів дозволяє використовувати їх для зведення легких конструкцій, що не створюють високі навантаження на перекриття.

Листовий матеріал дозволяє в стислі терміни вирівняти поверхні навіть з серйозними дефектами.

ГКЛ легко монтується на заздалегідь встановлений каркас.

Матеріал володіє пластичністю, що дозволяє професіоналам монтувати з нього елементи складних форм і конфігурацій.

Поверхня гіпсокартону є абсолютно рівною і придатна для обробки різними матеріалами: плиткою, шпалерами, фарбою, штукатуркою.

Бонус: як вибрати гіпсокартон?

Перед тим, як викласти критерії вибору, потрібно сказати кілька слів про геометричні характеристики листів.

У продажу можна зустріти матеріал наступних розмірів:

товщина - від 6 до 25 мм;

ширина - 600 мм, 1200 мм;

довжина - 2000 мм, 2500 мм, 3000 мм.

Найтонший матеріал товщиною 6 мм називається «арочним» і використовується для створення гнутих форм. Найтовстіша - 25 мм - застосовується для влаштування сухої стяжки підлоги.

Для стель використовують листи товщиною 9,5 мм, для стін - від 12,5 до 15 мм.

Отже, на що орієнтуватися при виборі гіпсокартону:

Функціональне призначення приміщення. Якщо мікроклімат відрізняється від звичайного - тобто занадто вологий або з високою температурою, то потрібно купувати, відповідно, ГКЛВ або ГКЛП. Для інших приміщень краще використовувати звичайний ГКЛ - він дешевше.

Вид робіт впливає на вибір товщини листа і його розмірів. Ширину і довжину потрібно вибирати, орієнтуючись на розміри приміщення таким чином, щоб листи довелося різати як можна рідше. Товщину - виходячи з призначення листів (для стін, стелі, підлоги).

Тип кромки впливає на технологію закладення стиків між листами - з використанням армуючої стрічки або без неї. Проконсультуйтеся з цього питання в торговому центрі.

Торгова марка. Надійними виробниками вважаються компанії Knauf (Німеччина), Gyproc (Скандинавія), Lafarge Group (Польща). Серед російських підприємств відзначені ВАТ «Гіпс», ТОВ «Аракчінскій гіпс», ВАТ «Свердловський завод гіпсових виробів».

Ціна матеріалу. Якщо продавець пропонує «відмінний» матеріал по занадто низькою ціною - варто насторожитися. Досліджуйте місцевий ринок будматеріалів та визначте для себе середню вартість за лист потрібного розміру.

При будь-яких обставинах листи не повинні мати тріщин, подряпин, відколів.

Матеріал краще купувати у великих будівельних центрах або на базах. Тут менше ймовірності переплатити за неякісний товар.

Похожие страницы: