Монтаж кутової полиці

Кількість полиць для установки в одному кутку підбирається з розрахунку висоти вільного простору кута приміщення і відстаней між полицями, які слід підбирати з запасом.
Для тих, хто ніколи не робив ніяких столярних виробів, далі запропоновані прості способи обробки пластей і кромок кутових полиць, виготовлених з різних матеріалів. Всі способи обробки уголовье полиць з успіхом можуть бути застосовані і при виготовленні меблів своїми руками.

У надії, що Ви знаєте як вбити цвях в стіну або міцно загорнути в неї шуруп, я не буду робити опису цих робіт.


Загальна примітка.
При виготовленні кутовий полки з будь-якого матеріалу спочатку свердлити отвори в крайках заготовки з обов'язковою підгонкою полки за місцем. Це необхідно для того, щоб не зіпсувати зовнішній вигляд лицьовим сторонам кутовий полки після обробки текстурним папером, лаком або фарбою.

Ламінована ДСП і деталь нової або старої корпусних меблів.

Найлегший варіант виготовлення кутовий полки - використання деталей нових меблів у вигляді готових кутових полиць (малюнок 2). Такі полки є частиною меблевого комплекту, який не завжди використовується за призначенням.

Про те, що такі полки (на малюнку 1 зліва) є прекрасними мішками, пояснювати не потрібно. Але слід зазначити обов'язково, що їх категорично не рекомендується ставити в кутах зовнішніх стін, так як бічні стійки будуть перешкоджати природної вентиляції замкнутого простору. В результаті, в зимовий час кути за полками будуть відволожуватися і навіть покриватися цвіллю.

Виготовлення кутовий полки з потайними кріпленнями з меблевого комплекту зажадає лише розборки деталей і свердління необхідних отворів. В результаті у Вас вийде дуже повітряний, добре вентильований кут приміщення, з легким доступом до стін і полиць на будь-якому рівні. При необхідності змінити текстуру або колір кутових полиць можна скористатися одним із способів обробки, описаних далі.

Виготовлення кутовий полки з деталей старих меблів може бути трохи складніше в залежності від ступеня зносу деталей. При розмітці кутовий полки на деталях старих меблів намагайтеся вибирати ділянку з найменшими пошкодженнями.

Пласт, що має гіршу якість по виду може бути звернена в ту сторону, яка не буде видно стоїть людині. Це робиться для зменшення роботи з виготовлення полки при гідній якості.

Якщо стан пласти не «вселяє Вам довіри", то зробіть її обробку, як запропоновано для неламіновані ДСП (далі по тексту). Ті ж дії можна застосувати, якщо Ви захочете змінити колір чи малюнок текстури пластей.

Для декоративного закриття видимої лицьової кромки кутовий полки можна використовувати відрізок кромочної стрічки (рисунок 3) або текстурну папір. Як текстурного паперу відмінно підійде смужка тонких паперових шпалер з відповідною текстурою (фото 2).

Якщо кромка має великі нерівності, то спочатку на неї наклеюється клеєм ПВА для меблів одна або дві чорнові смужки з подальшою сушкою кожного шару. Кромка полки злегка шліфується дрібнозернистим наждачним папером або среднезернистой стертою шкіркою з подальшою наклейкою заключного шару обробки.

Весь "пиріг" після висихання клею покривається меблевим лаком не менше ніж в два шари. Папір для наклейки на кромки може нарізатися строго за розміром заздалегідь або зрізати гострим тонким ножем після наклейки і сушки.

Похожие страницы: