Опис матеріалів для виготовлення меблів і ремонту квартири з урахуванням практики їх застосування.


На цій сторінці з урахуванням практики застосування дані короткі характеристики різних матеріалів, лаків і фарб, які можна застосовувати для виготовлення меблів і обробки квартири. Знання особливостей матеріалів допоможе значно заощадити не тільки на їх придбанні, але й на довговічності і якості обробки.

Важливе зауваження - при використанні марки лаку або фарби вперше, рекомендується робити попередню перевірку їх якості. Витрачені хвилини перевірки якості матеріалу окупляться багатьма годинами переробки готової роботи - перевірено, обпікалися, повіривши етикетці на упаковці.

Крім того, при накладенні фарби на раніше забарвлену поверхню слід обов'язково перевірити їх сумісність. З прикладом такої перевірки Ви можете ознайомитися на сторінці Імітація плитки підлоги своїми руками.

ДСП - деревно-стружкова плита в даний час є основним матеріалом для виготовлення корпусних (щитовій) меблів. Деревно-стружкова плита виготовляється шляхом пресування деревних стружок, просочених смолами формальдегідів. Товщина плити зазвичай становить 16-18 (мм).

Іноді в продажу бувають плити товщиною 25мм, які можна застосовувати для виготовлення кришок кухонних стільниць, стійок і кришок офісних столів, підвіконь, створення міцних полових покриттів (малюнок 1).

Для виготовлення меблів будь-якого призначення бажано застосовувати плити товщиною 16мм.

Популярність ДСП у всьому світі дуже висока, цей матеріал застосовується не тільки для виготовлення меблів, але і в будівництві вже більше 60 років. Виною тому його відносна дешевизна, легкість виконання і збірки різних конструкцій, відносна міцність, можливість обробки столярними інструментами, стійкість до гниття і дії вологи. Для збільшення стійкості до вологи деталі, які можуть піддаватися її впливу, необхідно просочувати лаками або закривати поверхню захисними вологостійкими матеріалами.

ДСП має дуже великий недолік - випаровування формальдегідних смол шкідливі для здоров'я. Для часткового усунення цього недоліку необхідно витримати листи в добре провітрюваному приміщенні не менше 3-х місяців.

Визначити готовність ДСП до виготовлення меблів можна по відсутності характерного запаху в, попередньо провітреному, приміщенні. Оздоблення листів ДСП декількома шарами будь-яких меблевих лаків запобігає випаровуванню смол. ДСП з екологічної чистоти має два види: Е1 і Е2, якщо у Вас Е1 - Вам крупно повезло, цей вид матеріалу допущений для виготовлення меблів для дітей.

Похожие страницы: