Пол з дереваЗ екзотичних видів деревини, найкраще показують себе тик, лапачо, банкірай, кумару. Ця деревина містить досить маслянистих речовин, щоб не вбирати воду і бути захищеною від вторгнення грибків і плісняви. Жорсткі волокна екзотичних порід стійкі до стирання, тому підлогу на веранді може бути влаштований навіть на одному рівні з землею - ніякої пісок, принесений на взуття, не зможе зашкодити його поверхню. Але найкраще в якості матеріалу для підлоги відкритого приміщення використовувати так зване «термодерево». Воно формується шляхом впливу на пиломатеріали високих температур (150-220 ° С), без використання хімічних речовин. 

Найбільш часто такій обробці піддаються бук, дуб і сосна. Завдяки цій операції, дерево стає набагато міцніше, ніж воно було в природному стані. Під час термічної обробки в деревині гинуть всі мікроорганізми, таким чином, дерево стає стійким до грибків і плісняви. Крім того, пиломатеріал при обробці піддається усадки, що гарантує відсутність деформації при несприятливих погодних умовах в ході експлуатації підлоги. Однак збільшується крихкість деревини, тому при монтажі потрібно обережно застосовувати кріплення, інакше дошка може тріснути. Термообробка змінює і колір деревини, і наші звичні породи можуть стати схожими на екзотичні. Але ви повинні захистити будь-яке дерево, навіть екзотичне і термодерево, інакше термін служби підлоги значно коротшатиме. Деревина статі на відкритій веранді страждає і від опадів, і від УФ-випромінювання. Крім того, вологість дощок повинна не перевищувати 20-30%. Тому компоненти статі виготовляються з стругали дошки, просочуються маслами або іншими захисними складами.

Деревина повинна бути захищена з усіх боків, а не тільки зверху. Слід також подбати про захист ребер дошки після того, як матеріал буде Напиляєте в розмір. Також потрібно захищати і балки.

Отже, пиломатеріали, використовувані для підлоги на веранді повинні бути захищені від впливу погодних умов, і біологічної корозії - грибка і цвілі. В даний час будівельна хімія дозволяє знайти рішення для всіх видів захисту.

Іноді, щоб заощадити, балки (або лаги) робляться з більш дешевого дерева, буває, придатного лише на дрова. Укладання дощок з екзотичних порід на соснові лаги вкрай невигідна, тому що тоді підструктури прослужать набагато менше, ніж поверхня підлоги. Якщо внизу дерево більш м'яке, то можливе випадання кріплення, просідання дощок підлоги, і інші неприємності. Так що, краще, якщо всі компоненти статі будуть виконуватися з одного виду деревини. Тому для обробки дерева потрібно шукати такі захисні склади, які призначені саме для підлог відкритих приміщень, тобто, для зовнішніх поверхонь. До того ж, багато виробників вказують, для яких порід дерева призначений їх склад: екзотичних або місцевих. Найкраще використовувати масло, так як, воно дає дереву «дихати» - віддавати накопичену вологу, і надійно захищає стики. Ще один спосіб: просочування деревини складами, що містять УФ-фільтри або барвниками, які також виконують захисну функцію.

Освіжати захист слід строго за рекомендованою виробником схемою. Промаслені підлоги освіжаються два рази в рік: навесні та восени. Спочатку потрібно гарненько очистити підлогу від сміття і бруду, потім промити, висушити і покрити свіжим шаром масла. Просочені поверхні повторно обробляються так само два рази в рік. Якщо з'явилися плями іншого кольору, потрібно нанести новий шар просочення.

Існує також импрегнірованого дерево. При імпрегнації спеціальний розчин потрапляє у відкриті пори дерева і захищає його від гниття і вологи. Термін служби імпрегнованої деревини збільшується в кілька разів. Обоую популяроность импрегнированная деревина має в Фінляндії, але і в Росії на поточний момент активно відкриваються заводи випускають цей вид будматеріалу. Відрізняється импрегнированная деревина зеленуватим відтінком, що зумовлює наявність міді в складі консерванту.
Підлоги з композитних матеріалів (декинга)

Будівельні блоки з суміші пластику й деревних волокон або бамбука - дуже міцний матеріал, відмінно підходить для підлог на веранді. Для виготовлення таких композитних матеріалів використовують полівінілхлорид (ПВХ), поліпропілен (ПП) або поліетилен високої щільності (ПЕВЩ). Всі ці пластмаси забезпечують високу стійкість до атмосферних впливів і високу механічну міцність.

Похожие страницы: