«Правильні» черевики - правила вдалої покупки спецвзуття

Плоскостопість, обмороження, мозолі, вивихи, переломи, порушення постави - ось неповний список неприємностей, які приносить робочим неправильно підібрана спецвзуття. В умовах виробництва, де високий ризик травматизму, черевики та чоботи повинні бути не тільки комфортними в шкарпетці, але виконувати функцію надійного засоби індивідуального захисту.

На сайте siz24.com.ua вы сможете купить качественную рабочую обувь.

Наявність захисних елементів

Йдеться про спецвзуття з удароміцними Підносить та антипрокольной устілками. У будівництві або машинобудуванні, на буровій, лісоповалі або металообробне підприємстві - всюди, де високі ризики падіння важких предметів на ноги, такий захист необхідна. Наприклад, в Європі взуття вже давно не вважається захисною, якщо в ній відсутні ці елементи. І хоча російські вимоги і стандарти не зобов'язують роботодавця купувати таке взуття, застерігають - нехтувати захистом не варто! Відсутність цих елементів загрожує ударами, переломами проколами і порізами ступні і пальців ніг.

Тим більше технології у виробництві таких ЗІЗ зробили крок далеко вперед. На зміну важким підносить зі сталі давно прийшли більш легкі - з алюмінію або полікарбонату. Їх ударна міцність при цьому залишилася такою ж високою. Тести показують, що подносок врятує кінцівку від пошкоджень навіть якщо на ногу з висоти 1 метр впаде балка вагою до 20 кг!

Що стосується захисту від проколу підошви, то на зміну важким непохитним металевим устілок теж прийшли сучасні матеріали. Вони захищають від проколу, зберігаючи легкість і гнучкість підошви, що не відчуваючи під час шкарпетки. Устілка витримає, навіть якщо робочий вагою до 120 кг настане на вертикально стирчить цвях.

Немає плоскій підошві!

Спроба заощадити на купівлі великої партії взуття нерідко веде до того, що фахівці охорони праці трапляються на виверти не надто сумлінних виробників. Один із способів зниження ціни готового продукту - економія на сировину для підошви. Сучасні підприємства роблять її з досить дорогого поліуретану. І якщо не піднімати частину п'яти, а зробити підошву більш плоскою, можна значно скоротити витрату цього матеріалу.

Плоска підошва - погано, стверджують медики! Результат від тривало носіння такого взуття завжди плачевний. Робочий, який цілий день простояв за верстатом в таких черевиках, до вечора мучиться від втоми, а згодом заробляє варикоз і плоскостопість.

До речі, плоскостопості, за даними національного дослідницького медичного інституту, схильні до від 40 до 60% населення Росії. При цьому вроджений недуга спостерігається лише у 5% пацієнтів. В інших випадках - це набуте захворювання. Воно виникає, в тому числі, через носіння неправильно підібраного взуття.

Композиційна шкіра? - Проходьте повз!

Ще один спосіб заощадити на здоров'я співробітників - закупити спецвзуття з композиційної шкіри. На російський ринок цю відносно дешеву і низькоякісну продукцію везуть з південно-східної Азії. Матеріал зовні нагадує натуральну шкіру - його виготовляють з відходів шкіряного виробництва. Однак вона не «дихає»! На кінцевому етапі виробництва на, так звану, «пресування» наносять повітронепроникне покриття, а сам черевик для міцності зсередини проклеюють спіненим матеріалом.

При тривалому носінні такої пари створюється «парниковий ефект», як в гумових чоботях: стопи пітніють, волога не випаровується. Як результат - переохолодження ніг, дерматити та грибкові захворювання. Кожзам ще й погано протистоїть агресивного хімічного середовища, наприклад, нафтопродуктів. Відповідно, швидко зношується.

Відрізнити підробку тільки за зовнішнім виглядом навіть фахівцеві досить складно. Щоб зрозуміти, що в руках «пресування», потрібно вздовж розрізати зразок взуття. Проблемні місця будуть видні неозброєним оком.

Увага - низька термостійкість!

Взуття з низькою термостійкістю може стати причиною серйозних опіків на виробництві, де великий ризик впливу зварювальних іскор, бризок, відкритого полум'я або існує небезпека протоки розплавленого металу. І хоча поняття «захист від підвищених температур» досить широке і вище перераховані дії абсолютно різні, мабуть, існує одне загальне правило - на виробництвах з високим тепловим ризиком неприпустимо використовувати взуття на підошві з поліуретану. Цей матеріал починає втрачати свої властивості і плавиться вже при + 70 ° С.

Підошва термостійкої взуття може бути виготовлена тільки з гуми, яка витримує контакт з нагрітою до + 300 ° С поверхнею і не пошкоджується від іскор і бризок розплавленого металу, окалини. Підошва термостійкої робочого взуття виготовляється методом гарячої вулканізації. Другий за значимістю матеріал - це натуральна шкіра для верху взуття. Для робочого взуття використовується шкіра зі шкур великої рогатої худоби. Її товщина повинна бути не менше 1,8-2,2 мм.

Похожие страницы: