Правильна побудова каркасного будинку система отопления

Нижню обв'язку для майбутньої конструкції каркасного будинку слід робити з бруса за технологією ідентичною правилам будівництва брусового будинку. Зазначу лише, що кількість рядів обв'язки може бути будь-яким залежно від планованої висоти будівлі (але не висоти приміщення), так як початковий зруб може виконувати роль цоколя.


Але, у кожному разі, їх не повинно бути менше трьох. Це обумовлено тим, що обв'язка з бруса не тільки повинна впевнено утримувати корпус будинку з дахом, але й забезпечити правильну укладку статевих лаг і настилу підлоги.

Нижня обв'язка каркасного будинку повинна бути єдиною для всього будинку, включаючи додаткові теплі і холодні приміщення, що виходять за межі основного стрічкового фундаменту. Додаткові прилаштувати можуть встановлюватися на постійний або тимчасовий стовпчастий фундамент, який може бути перетворений в стрічковий в теплий період наступного року.

На готову нижню обв'язку каркасного будинку спочатку встановлюються основні опорні стійки з бруса (наприклад розміром 150х150 міліметрів) в кутових точках і в місцях розташування міжкімнатних перегородок. Якщо примикання внутрішньої перегородки до стіни не передбачено, то опорний брус встановлюється посередині зовнішньої стіни.

Кожен брус виставляється вертикально з контролем по схилу чи будівельним рівнем і тимчасово закріплюється укосинами з брусків або дощок (фото 4 - 7). При будівництві невеликих будівель типу гаража, господарської будівлі, окремого літнього або дачного будиночка замість бруса можуть встановлюватися дві дошки під кутом 90 градусів один до одного або капиталка.

Є думка, що кутова стійка з бруса робить кути більш холодними, ніж стійки з згуртованих дощок з утеплювачем. Крім того, є побоювання, що брус поведе. На це питання можна відповісти однозначно - побоювання марні. Більш серйозну небезпеку (яку ніхто не сприймає всерйоз) являє відсутність природної вентиляції повітря в кутах будинку.

Наприклад, встановлений в кутку шафа або проста тумба для взуття затінюють кут зсередини настільки, що там при будь-якому утеплювачі в зимовий час з'являється паморозь. Що, в кінцевому рахунку, може призвести до серйозних наслідків, аж до руйнування рогу будинку.

Прямолінійність установки стійок каркаса кожної стіни контролюється по натягнутому шпагату або кольоровий товстої волосіні, які кріпляться до внутрішньої пласті кутових стійок. Тобто, стійки всіх зовнішніх стін вирівнюються по внутрішній стороні.

Потім в місцях монтажу віконних і дверних блоків ставляться додаткові опорні стійки з капіталки (100х150мм), які будуть сприймати вертикальне навантаження великих віконних прольотів. Ширина капиталки по більшій стороні повинна бути дорівнює розміру бруса.

Похожие страницы: