Розріз будинку з фермоюНижньою частиною ферми є балка, яка складається з трьох 6-тиметрових брусів, скручених між собою болтами. Довжина зрощених брусів 12,63 м. Висота ферми 3,40 м (відняли товщину балки). Маючи ці дані, ми запросто обчислимо довжину крокви. Теорема Піфагора нам на допомогу. У моєму випадку все виглядає приблизно так:

6,32 2 + 3,40 2 = 51,50. Квадратний корінь з цього числа підкаже нам довжину крокви 7м 17 см.


Для початку нам потрібно було виставити вертикальні стійки, на які спиратиметься крокви, прикрутити до них болтами горизонтальну сутичку. Непогано було б розмістити стійки над несучими стінами, щоб не навантажувати балку. Що ж, без проблем. Вимірюємо відстань від зовнішньої стіни до потрібної нам несучої стіни (3,95), додаємо до нього звис в 30 см. Отримуємо 4 м 25 см.

стійка

Ми знаємо кут і відстань до стійки. Немає ніяких проблем вирахувати її висоту, але висота буде невірна, а стійка виявиться трохи довше, і буде врівень з верхньою частиною крокви, а це в наші плани не входило. Нам потрібно порахувати "внутрішній" трикутник. Для цього треба розібратися з вузлом примикання крокви до балки і внести невелику поправку. Заодно обчислимо другий катет, щоб потім не мучитися з прикладанням кожної крокви до балки і окресленням за фактом. Вони не такі й легкі!

кут

З усього показаного на малюнку вище, нам відома тільки ширина крокви. А кут ми і так пам'ятаємо: 28,3 0. На будь-якому інженерному калькуляторі вираховуємо синус кута 28,3 0 отримуємо 0,4741 (записуємо, стане в нагоді ще). Тепер ділимо ширину крокви на отримане число 0,15 / 0,4741 = 0,32м. Рівно на стільки нам потрібно зменшити 4,25 м, щоб вирахувати висоту стійки. Попутно, як і планували, вираховуємо, скільки потрібно відкласти від краю крокви, щоб провести діагональ - отримуємо 28 см. При цьому користуємося все тієї ж теоремою Піфагора.

Похожие страницы: