Септики - створення автономної каналізації

Заміське будівництво будинку або дачі передбачає створення автономної каналізації (у разі відсутності центральної каналізації на ділянці), основною частиною якої є екологічно чистий і автономний септик, відповідний діючим санітарним нормам. Автономна каналізація


Септики для дому бувають монолітні і виконані з бетонних кілець. Монолітні конструкції найчастіше використовуються для грунту з високим рівнем залягання грунтових вод. Будівельний ринок також надає для покупців великий вибір пластикових септиків різної ємності і різного конструктивного виконання. Виробники нададуть послуги і з його встановлення. Однак найбільш простим і дешевим варіантом є септик з бетонних кілець, який конструктивно може бути трьох типів.
перший тип

вигрібна яма

Ця конструкція являє собою ні що інше як вигрібну яму і вибудовується вона як колодязь, використовуючи при цьому від 3-х до 5-ти кілець. Бетонні кільця заглиблюють в землю в основному на 3-4 метри. Чим вище рівень грунтових вод, тим менше буде глибина септика і більший діаметр його кілець. Для недопущення заповнення ґрунтовими водами шви між кільцями і дно колодязя ретельно герметизують. Основним недоліком конструкції є швидка її наповнюваність і відповідно потрібно часта відкачка асенізатором вигрібної ями.
другий тип

Бетонні колодязі для автономної каналізації

Автономна каналізація будинку

Для цього типу потрібна установка двох колодязів. У перший колодязь надходять усі стоки з фекаліями, де відбувається їх первинне розкладання без кисню (тому не потрібно вентиляція). Тверді частини осідають на дно і при їх накопиченні відкачуються асенізатором, а рідина шляхом переливу надходить у другий колодязь. Другий колодязь призначений для природного очищення стоків шляхом проходження їх через покладену суміш піску і гравію. Пройшовши через такий природний фільтр, рідина йде в грунт.
Третій тип септика

Автономна каналізація з трьома бетонними колодязями

На додаток до двох криниць ставлять третій. Крім цього у другому облаштовують вентиляційний канал для підтримки життя аеробних бактерій, за допомогою яких відбувається вторинне розкладання і додаткове очищення рідини. У міру заповнення другого колодязя очищена вода (ступінь її очищення до 95-98%) переливається в третій колодязь. Таку воду можна застосовувати для поливу дерев, чагарників та газонів.
Наведені типи конструкцій - найбільш просте й дешеве рішення автономної каналізації заміського будинку, котеджу, дачі.

Похожие страницы: