Схема електропроводки лазні

Більш детальну інформацію про різних варіантах підключення електроприладів та розрахунку перерізу проводів, які можна з успіхом застосувати при монтажі електропроводки лазні, рекомендую прочитати на сторінках по електропроводці, її монтажу і різних схемах проводки.

Так як лазня є обєктом підвищеної пожежонебезпеки, то електропроводку в приміщеннях з підвищеною вологістю та / або температурою необхідно встановлювати з посиленою ізоляцією проводів і додатковим захистом в спеціальних кабель-каналах або ПВХ трубках.

Провід електропроводки можна укладати під стельовим плінтусом, при цьому дроти повинні знаходитися в подвійній ізоляції, а розподільні коробки повинні бути на виду і легко доступні.

Приховану проводку в лазні можна встановлювати при відсутності додаткового навантаження і монтажем проводів зі збільшеним перетином відносно розрахункового не менш, ніж на 25%. Потрібно пам'ятати, що незначна економія на вартості електропроводки лазні може обернутися великими втратами в майбутньому.

При використанні електроприладів для обігріву приміщення або підключення електрокаміна, підвід проводів до них потрібно монтувати окремою лінією з перетином жили не нижче розрахункової і захистом окремим автоматом.

Найкраще, на такі прилади встановлювати трьохпровідний проводку і установкою УЗО. Пам'ятайте, вологість поганий союзник електробезпеки і зайві заходи безпеки в таких приміщеннях не зашкодять.

Іноді для додаткової ізоляції проводів електропроводки лазні практикується їх укриття в металевих трубах. Такий захист може зіграти злий жарт, оскільки метал має підвищену теплопровідність і сприяє утворенню конденсату всередині труби.

Похожие страницы: