Види теслярських шипових зєднаньКолючкуваті з'єднання в плотницком і столярній справі придумувалися з метою створення міцної зв'язки двох деталей без застосування додаткових металевих фіксаторів. Незважаючи на велику кількість придуманих шипових з'єднань, при будівництві дерев'яного будинку застосовуються переважно найбільш прості у виготовленні з надійним кріпленням з найбільш естетичним виглядом.


Після ознайомлення з описом видів шипових з'єднань, Ви можете вибрати вподобані або відповідні для Ваших цілей і використовувати їх при будівництві будь-яких будівель з бруса, круглого колоди або дощок.

Якщо при збірці зрубу Ви вирішите використовувати інші шипові з'єднання, то рекомендую робити вибір з розрахунку надійності кріплення вузла, простоти виготовлення, а також виключення застосування металевих фіксаторів (цвяхи, скоби, саморізи, металеві пластини і куточки) у місцях з високою вологістю і недостатньою природною вентиляцією.

Найбільш поширеним і найпростішим з'єднанням брусів між собою є шипове з'єднання в полдерева, яке може застосовуватися при зрощуванні брусів, а також виконання таврової (серединної, Т-образної) в'язки і в кутових з'єднаннях (малюнок 1).

Характерною особливістю такого з'єднання є те, що ніякого шипа і гнізда в звичайному розумінні не мають - обидві частини вузла зовсім однакові і мають шип і гніздо на кожній деталі. Міцність з'єднання в полдерева забезпечується фіксацією кріплення двох брусів за допомогою дерев'яних нагелів або металевих арматурних штирів, при укладанні першого ряду на фундамент. Виходить вінець зрубу з кутовими "замками".

Похожие страницы: