Точки фіксації брусів

Точки фіксації брусів окладу можуть бути розташовані:
- В середині шипового з'єднання (малюнок 1) кожного кута нижньої обв'язки і в точках перетину внутрішніх і зовнішніх стін, а також на лінії кожної стіни не менше двох на довжину бруса, включаючи кутове або крестовое з'єднання;
- Тільки на середній лінії брусів, виключаючи кути і перетину стін. При цьому, фіксація шипових з'єднань металевими або дерев'яними цвяхами обов'язкове для виключення жолоблення решт брусів і появи в стіні будинку продуваються точок в майбутньому.


Обв'язка каркасного будинку складається з трьох рядів брусів, в які на шипових з'єднаннях врізаються лаги підлоги. Способи зв'язки брусів другого і наступних рядів виконуються різними непродувними колючкуватими сполуками, відмінними від з'єднання в полдерева (фото 10).
В якості ізолюючої прокладки між рядами брусів обв'язки використовується скловолокнистий утеплювач - изовер. Щоб було зручно користуватися утеплювачем в якості рядної прокладки, изовер прямо в упаковці (фото 11) рапілівается ножівкою на круги необхідної ширини.
Трехрядная обв'язка з бруса нерозривно укладається по всьому периметру під зовнішніми і внутрішніми стінами каркасного будинку. Місця з'єднання бруса в сусідніх рядах при їх подовженні не повинні збігатися в будь кладці - нижня обв'язка, стіни зрубу брусового будинку або вінці верхньої обв'язки (фото 12).Далі укладаються стельові балки з капіталки (фото 23). Стельові балки укладаються паралельно статевим лагам кожного приміщення. Балки кріпляться різними колючкуватими сполуками до бруса обв'язки (фото 24) і повинні забезпечувати міцне утримання з'єднуються брусів обв'язки - охороняти зовнішні стіни будинку від розвалу при великих снігових і вітрових навантаженнях на скати даху.
Частота укладання балок може відрізнятися від частоти укладання лаг підлоги. Чим ширше приміщення (чим довше проліт балок), тим менше повинна бути відстань між ними. Відстань між балками вибирається в діапазоні 60-80 сантиметрів.
Потрібно мати на увазі, що при завищеному відстані між лагами дефект можна усунути додаткової установкою стовпчастих опор. Виправити помилку в балками буде значно складніше.

Похожие страницы: