​З чого робити віконні укоси: недоліки та переваги укосів

У статті ми розглянемо такі різновиди віконних укосів: з гіпсокартону, пластикові, штукатурні.

Пластикові укоси роблять з сендвіч-панелей, а не з пластику, як подумають багато. Для укосів з сендвіч-панель складається з двох листів пластику з'єднані пінним наповнювачем. Вона схожа на гіпсокартон, але менш екологічно безпечна.

Воспользуйтесь сервисом twitter profile gallery for joomla, чтобы привлечь новых клиентов и доказать, что Ваши товары действительо достойны всеобщего внимания.

Штукатурні віконні укоси своїми руками

Штукатурні укоси хороші тим, що їх виконання не потрібно особливих навичок від виконавця. Заштукатурені укоси непогано виглядають, добре заповнюють порожнечу між рамою і стіною. Це хороші властивості для цього типу укосів.

Розглянемо недоліки штукатурних укосів. При роботі з цементним розчином дуже легко подряпати раму і підвіконня, заляпать скла. Щоб не подряпати раму при роботі бажано використовувати дерев'яний або пластиковий шаблон. Додатково до речі заклеїти раму скотчем. По-перше рама буде добре захищена, скотч під дією вологи не розмокає, по-друге шаблон буде ковзати краще.

Ще один недолік в тому, що при перепадах температур, особливо це актуально в зимовий період, штукатурний укіс і пластикова рама реагують по-різному. Через це по периметру пластикової рами і укосу можуть з'явитися тріщини. Цього можна уникнути, якщо на готовому схилі по краю пластикової рами зробити поглиблення глибиною 4-5 мм і шириною 2-3 мм і заповнити його акриловим герметиком. Звичайно, таке поліпшення можна зробити тільки в гіпсовій штукатурці. Найкращим варіантом буде використання білого поліуретанового герметика. Через 24 години герметик твердне і укіс готовий до фарбування. На жаль, з різних причин тріщини можуть з'явитися не тільки по периметру вікна. Щоб уникнути таких проблем, можна проклеїти площа укосу цільним листом скловолокна. У квартирі після заміни вікон оштукатурювання укосів може виявитися досить трудомістким процесом. Крім цього при роботі з цементним розчином - багато бруду. 

Віконні укоси з гіпсокартону своїми руками

Укоси з гіпсокартону зробити набагато складніше, ніж штукатурні. Листи гіпсокартону можна приклеїти монтажним клеєм або зібрати на каркасі, або скомбінувати клей і каркас. Внутрішню частину укосу закріпити на каркасі, а зовнішню приклеїти, по - всередину можна укласти утеплювач.

Укоси з гіпсокартону виглядають також непогано, і час на їх установку йде набагато менше. Неприємним моментом залишається те, що під ними залишається порожнеча. Каркас для такого укосу закріплюється на віконній рамі, для цього природно саморізами робляться дірки на ній. Якщо каркас не закріпилася на рамі, то надійність його буде бажати кращого. Тріщини по периметру з'являються і при цьому варіанті укосів.

Віконні укоси з пластика (ПВХ-панелей) своїми руками

Пластикові укоси серед всіх варіантів відрізняються своєю відносною дешевизною. Зовнішній вигляд таких укосів не такий гарний, як 2 попередні варіанти, але часу на їх установку витрачається менше. Укоси з сендвіч-панелей не вимагають додаткової обробки. Такі укоси також можна додатково утеплити. Крім цього вони набагато міцніше, ніж інші варіанти укосів.

Основний недолік таких укосів, складність при їх монтажі. Основний нюанс установки таких укосів -Правильно і в потрібній кількості залити піну. Піна може дати усадку, распереть панель і т.д. Найкраще застосовувати піну з низьким коефіцієнтом вторинного розширення. Крім цього обов'язково по периметру рами, між панелями і рамою, застосовувати герметик Cosmofen 345, який спеціально розроблений для склеювання панелей ПВХ. Використання цього герметика також вимагає акуратної роботи, він міцно приклеює поверхні та з часом не жовтіє. Природно під панелями все одно залишається порожнеча.

Похожие страницы: