Електрощиток своїми руками
Електрощиток в будинку це важливо. Він оберігає проводку від короткого замикання, захищає мешканців від пошкоджень електричним струмом, але все це він уміє тільки, якщо зібраний правильно і з якісних комплектуючих. Зібрати його цілком можна своїми руками якщо мати початкові навички в електротехніці. Але якщо чесно, мені збирав його знайомий електрик. Тому як спалити свій будинок через неправильно зібраного зчитування, якось не хочеться.
Автомати в електрощитку


Що я зробив самостійно, так це купив всі комплектуючі. Не став випробовувати долю вибираючи китайських виробників, тому зупинив свій вибір на відомих марках: ABB, Legrand і Schneider. Далі на присутніх справив моніторинг цінових політик цих трьох компаній. З огляду на те що я вирішив використовувати ПЗВ (пристрій захисного відключення) і диференціальні автомати в своєму щитку, цінник на нього виявився досить високим тому пошук фірми, яка має низькі ціни зайняв чимало часу.
Що таке диференційний автомат?

Простими словами це УЗО і автомат в одній коробці. Штука дорожче ніж окремо автомат і окремо узо, але дешевше обох пристрою відразу, і місця в щитку менше займають.

Диференціальний автомат
Що таке автомат?

Автомат - це по суті пробка (запобіжник), на яку намотували дріт за радянських часів (це для тих хто пам'ятає). Потім пробка удосконалилася і здобув дві кнопки, одну червону, поменше, щоб відключати, другу білу, побільше, щоб включати. Зараз обидва цих вироби по суті архаїзми, але в магазинах ще купити можна. Основна мета автомата (і всіх цих пробок) стати слабким місцем в ланцюзі і перегоріти (у випадку з дротом на запобіжнику) або просто розірвати ланцюг і не допустити розігріву, а після і займання проводки. Автомат не врятує від удару струмом, так що якщо ви доторкнетеся до фази, вас трехнёт як треба, а автомату буде на це глибоко наплювати ... не його це робота.

Похожие страницы: