Хрестоподібне зєднання

При кріпленнях зустрічним напівсковороднем брусів з модрини, необхідна додаткова фіксація шипів з'єднання, так як внутрішню будову і щільність деревини припускають великі зусилля при згині стовбура (малюнок 8).

Хрестоподібне з'єднання (вруби) брусів, брусків або дощок застосовується для додання жорсткості зовнішній рамі нижньої чи верхньої обв'язки зрубу будинку, пересекающимся під будь-яким кутом внутрішнім несучих стін, корпусу альтанки,
теплиці або господарської споруди.

Основним врубав практикується використання з'єднання в полдерева, але може бути будь-яким за глибиною і різним в сполучених деталях (малюнок 9).

Крестообраному з'єднанню для жорсткості кріплення вузла потрібна додаткова фіксація саморізами, болтами, хомутами або скобами. У силу свого розташування таке з'єднання має хорошу природну вентиляцію і допускає використання металевих деталей фіксації навіть у вологих умовах.

Кутове шипове з'єднання (корінної шип), відображене на малюнку 10, є найбільш популярним з'єднанням кутів при будівництві будь-яких будівель з бруса. Його переваги перед іншими кутовими з'єднаннями очевидні: міцність зв'язки решт брусів, непродуваемость і простота виготовлення. Такі шипові з'єднання, встановлені в порядку, що чергується, забезпечують більшу міцність кріплення кута всього зрубу.

Похожие страницы: