Огорожа ділянки.Огорожа ділянки у звичному розумінні - це встановлення паркану, який не тільки відзначає певні межі, але і перешкоджає вільному доступу на цю територію. Такий захист слід робити відразу ж (фото 1) після планування ділянки, щоб захистити своє майно у вигляді складованих будівельних матеріалів і тимчасових (мобільних) будов.

Огорожа ділянки не бажано робити тимчасовим, незважаючи на те, що при облаштуванні ділянки виникає бажання економії коштів. Перенесення часу на установку капітального забору призводить до того, що збільшуються підсумкові фінансові витрати та подвійна трата особистого часу.

Обмеженість коштів на початку освоєння ділянки часто призводить до того, що для установки забору застосовуються найменш дорогі матеріали. Такий вибір здається правильним тільки на перший погляд.


Варіанти установки забору, терміни служби яких будуть зрозумілі будь-якому починаючому забудовнику. Удавана економія коштів насправді може виявитися не такою вже явною при підрахунку витрат, наприклад через 3-5 років.

Ці приклади наведені тільки для наочного порівняння зовнішнього вигляду огорожі ділянки та не применшують достоїнств дерев'яних парканів. Тим більше, що вибір матеріалу для установки забору не є головним елементом. Для огородження важливіше міцність і довговічність основних опор, а також захист ділянки від зовнішніх природних впливів.

Якщо ділянка розташована в рельєфній місцевості, то паркан повинен сприяти захисту його території від зовнішніх паводкових вод. З урахуванням цих чинників спочатку виробляється планування поверхні ділянки таким чином, щоб "чужа" вода у двір не надходила. Не слід забувати і про майбутнє розташуванні на ділянці різних будівель і насаджень, затінення яких високим парканом не всім рослинам корисно.

Похожие страницы: