Кутова полиця з кріпленнями-невидимками.Кутова полиця - найпростіший, недорогий і один з найнеобхідніших предметів меблювання будь-якої квартири. Кутова полиця майже завжди займає даремно пропадає місце, перетворюючи його в корисний відділ.


На жаль, у продажу є кутові полиці складаються тільки з кількох деталей, необхідних для кріплення і підтримки однієї єдиної корисної полки. Замість однієї полиці доводиться купувати і бічні стійки, оплачуючи вартість кожної деталі. Вид таких нагромаджень не завжди прикрашає відкриті кути приміщення.

Традиційно кутова полку застосовується в якості підставки під ікони та інші дрібні предмети в "червоних" кутах приміщень. Тому широкого поширення вона не має. А жаль. Адже кутова полку - це універсальний предмет меблювання квартири, приватного будинку або дачі, що дозволяє навіть незначну вільну частину кута будь-якого приміщення використовувати з великою користю (фото 1).

Рідкісне використання в будинках кутовий полки найчастіше обумовлено незнанням її корисності і можливості її виготовлення своїми руками з підручних матеріалів.
При цьому, кутова полку обов'язково матиме дуже високу якість зовнішньої обробки навіть у тому випадку, якщо її буде робити "повний чайник" в столярному або меблевій справі.

Для виготовлення кутовий полки необхідно лише знайти невеликий відрізок ДСП, ЛДСП, товстої фанери, меблевого щита, широкої струганої дюймової дошки, деталей старої корпусних меблів, підвіконної дошки з ДСП або ПВХ необхідного розміру.

Як бачите, великий вибір вихідного матеріалу дозволяє підібрати найбільш зручний варіант з урахуванням Ваших можливостей і здібностей. Залишається тільки ознайомитися з пристроєм кутовий полки і приступити до її виготовлення за допомогою одного з описаних далі варіанту.
схема кутовий полки

Кутова полиця з кріпленнями-невидимками влаштована дуже просто (взляніте на малюнок вище). У крайках полки (на малюнку вони звернені до стін) висвердлюють по два отвори.

Отвертстія в лівій кромці робляться у вигляді вузьких канавок шляхом кількаразового просвердлювання. Отвори в другій крайці робляться одноразовим свердлінням дрилем на глибину, рівну розміру виступу самореза зі стіни.

Діаметр свердла підбирається під розмір капелюшки шурупа (цвяха або шурупа), які і будуть опорами полки. При використанні цвяха можна капелюшок відпиляти ножівкою по металу. Це полегшить процес установки кутовий полки на місце і на міцність кріплення полки це не вплине.

Крім того, відпиляну капелюшок дозволить зменшити товщину полиці при малій негрузке. Наприклад під іконку товста полку не тільки не потрібна, але і буде великим візуальним вантажем.

Ширина канавок на малюнку зазначена рівною 30 міліметрів. Це умовна цифра, яка дорівнює величині виступу зі стіни опорного самореза. Ви можете застосувати інший розмір, але не менше 20 міліметрів.

Якщо на полку не передбачається велике навантаження, то в бічних крайках полки можна робити не чотири, а три отвори. Вибір боку з одним отвором значення не має. Важливо, щоб один отвір було зроблено у передньої кромки полки (рисунок 1).

Величина відступу від країв повинна становити не менше 40мм. Це мінімальна відстань, що зберігає міцність кута деталі стосовно ДСП. Обмеження застосовується при малих розмірах полки, так як стійкість полки тим більше, чим більше відстань між отворами.

При розмірах полки з катетом більше 30 сантиметрів відступ від кута може бути збільшений. Товщина самореза, шурупа або цвяха підбирається з розрахунку передбачуваного навантаження на кутову полицю. Кількість опорних саморізів також залишається незмінним при змінах розмірів полиць.
А тепер подивіться, як вставляється кутова полку. На флеш ролику спеціально зображений варіант "незручного" кута, в який складно що-небудь пристосувати.

Кутова полиця з потайними кріпленнями може бути влаштована в кутку будь-якої конфігурації.

Передня кромка кутовий полки може мати будь-яку форму, яка буде відповідати вимогам дизайну або встановлюється предмета.

Похожие страницы: