Шипове зєднання

Шипове з'єднання в полдерева продувність, тому потрібне обов'язкове залишення зазорів розміром 3-5 міліметрів для укладання утеплювача. На першому та інших малюнках місця розташування обов'язкових зазорів позначені білим або чорним просвітом.

Примітка: столярні шипові з'єднання завжди мають точну підгонку деталей і, при збігу назв з теслярськими колючкуватими сполуками, обов'язкові зазори до них не застосовуються.

З урахуванням особливостей з'єднання в полдерева рекомендую при влаштуванні обв'язки використовувати його тільки в кутах зрубу, оскільки з'єднання занадто помітно і продувність. Таке з'єднання можна застосовувати в прихованих місцях з обов'язковим посиленням кріплення за допомогою додаткових опор, так як виріз у полдерева рівно на стільки ж зменшує його опір на вигин.

При зрощуванні брусів, на які можлива дія навантаження на розтяг, замість з'єднання в полдерева бажано застосувати накладної замок.

Таке з'єднання також повинно знаходитися між брусами або мати посилення кріплення, у тому числі і з застосуванням хомутів (малюнок 2).

Шипове з'єднання в полдерева обов'язково при укладанні нижнього і верхнього вінця будь-якого зрубу, так як забезпечує міцність зчіпки ряду і всього зрубу в цілому. Кутове з'єднання не перешкоджає викривленню дошки або бруса, тому застосовується тільки в зрубі. Таврове з'єднання до бруса зовнішньої обв'язки зрубу бажано зробити потайним. Приклад невидимого зовні шипового
сполуки (потайного) показаний на малюнку 4.

У обв'язці зрубу замість з'єднання в полдерева найкраще використовувати клинове шипове з'єднання (малюнок 3).

Похожие страницы: