Шипове зєднання

Шипове з'єднання в полдерева продувність, тому потрібне обов'язкове залишення зазорів розміром 3-5 міліметрів для укладання утеплювача. На першому та інших малюнках місця розташування обов'язкових зазорів позначені білим або чорним просвітом.

Вы можете приобрести жидкий воск для дерева по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.


Примітка: столярні шипові з'єднання завжди мають точну підгонку деталей і, при збігу назв з теслярськими колючкуватими сполуками, обов'язкові зазори до них не застосовуються.

З урахуванням особливостей з'єднання в полдерева рекомендую при влаштуванні обв'язки використовувати його тільки в кутах зрубу, оскільки з'єднання занадто помітно і продувність. Таке з'єднання можна застосовувати в прихованих місцях з обов'язковим посиленням кріплення за допомогою додаткових опор, так як виріз у полдерева рівно на стільки ж зменшує його опір на вигин.

При зрощуванні брусів, на які можлива дія навантаження на розтяг, замість з'єднання в полдерева бажано застосувати накладної замок.

Таке з'єднання також повинно знаходитися між брусами або мати посилення кріплення, у тому числі і з застосуванням хомутів (малюнок 2).

Шипове з'єднання в полдерева обов'язково при укладанні нижнього і верхнього вінця будь-якого зрубу, так як забезпечує міцність зчіпки ряду і всього зрубу в цілому. Кутове з'єднання не перешкоджає викривленню дошки або бруса, тому застосовується тільки в зрубі. Таврове з'єднання до бруса зовнішньої обв'язки зрубу бажано зробити потайним. Приклад невидимого зовні шипового
сполуки (потайного) показаний на малюнку 4.

У обв'язці зрубу замість з'єднання в полдерева найкраще використовувати клинове шипове з'єднання (малюнок 3).

Похожие страницы: