Меблі виготовлені своїми руками

Якщо говорити про якість предметів меблів, придбаних чи виготовлених своїми руками, то відповідь на це питання дуже неоднозначний. Для правильного розуміння цього питання потрібно значення слова "якість" розділити на дві складових: якість виготовлення, складання деталей і їх зовнішньої обробки, і довговічність виготовленого Вами вироби.


Якість виготовлення і збірки предметів меблів своїми руками залежить тільки від Вашого бажання. Невелику складність може представляти зовнішня обробка меблів своїми руками. Але й тут є різні способи спрощення обробки деталей меблів, доступні для початківців майстрів, зі збереженням високої якості.

Що стосується довговічності, то, при знанні властивостей матеріалів і правильному виконанні різних операцій при виготовленні і обробці меблів, якість завжди буде вище придбаної або зробленої на замовлення меблів.

Щоб не бути голослівним, хочу звернути Вашу увагу на наявну у Вашому домі покупну меблі з ДСП або ЛДСП. Стійки столів і стільниць в нижній частині в під впливом вологи часто розбухають, що абсолютно природно - адже в правилах по догляду за меблями цей пункт зазначено конкретно.

Насамперед Вам слід знати, що сновним маса доступною звичайному покупцеві корпусних меблів виробляється з ДСП (деревно-стружкова плита) або ЛДСП (ламінована ДСП). Що це таке? Короткий опис цих матеріалів можете прочитати на сторінці матеріали для меблів.

А для нашого випадку важливо знати, що ДСП і ЛДСП (малюнок 1) однаково "бояться" впливу вологи. При цьому, після намокання і розбухання плити не відновлюють свою форму.

Відбувається це тому, що стружки були склеєні смолою під високим тиском, а ввібравши вологу, вони розбухають і відновлюють свою первинну форму разом зі зв'язує смолою. Ремонт таких місць достатньо складний, тому що щільність матеріалу в цьому місці стає помітно меншою. А при ламінованому покритті реставрація пошкоджених місць посилюється ще й складністю або неможливістю імітації текстури покриття.

Забігаючи вперед зазначу, що ремонт (на відміну від реставрації) будь пошкодженої поверхні теж робиться просто незалежно від матеріалу обробки. Про це розказано на інших сторінках розділу про меблі.

Похожие страницы: