Приклади схем електропроводки в лазні.Схема електропроводки лазні будується залежно від передбачуваного електроустаткування і наявності дополнітелной приміщень. Для початку розглянемо найпростішу схему проводки в простій бані, що складається їх роздягальні, мийного приміщення і парилки.

Прилад обліку та автомати захисту електропроводки лазні повинні знаходитися в одному з найбільш сухих приміщень. Порядок підключення освітлювальних приладів (їх кількість на схемі умовно) залежить від розмірів приміщень лазні, кольору внутрішньої обробки і потужності лампочок. Монтаж може бути виконаний двома способами:


- Паралельне підключення світлових приладів при відносно великих розмірах приміщень, темної внутрішній обробці або лампочках малої потужності. У цьому випадку всі лампочки горять повним напруженням і їх яскравість залежить від стабільності вхідної напруги (на першому малюнку верхня схема);

- Послідовне підключення світлових приладів проводки лазні забезпечить 50% накал лампочок (при трьох лампочках - 33% напруження), що забезпечить більшу безпеку при меншому нагріванні приладів і створить комфорна освітлення, що не ріжуче око. Такий порядок монтажу електропроводки лазні можна застосувати при невеликих приміщеннях, їхньою світлою внутрішній обробці або застосуванні лампочок великої потужності (нижня схема на першому малюнку).

Комбінування різних способів монтажу проводки забезпечить найбільший комфорт в різних приміщеннях лазні.
схема проводки лазні
Нерідко в простій бані потрібна установка електричних розеток для тимчасового підключення додаткових електроприладів. Їх монтаж в електропроводці лазні може також виконуватися різними способами:

- Підключення розетки в послідовному ланцюзі всіх електроприладів проводки лазні після вимикача (верхня схема проводки на другому малюнку). При такому способі підключення збільшується протипожежна безпека, так як включений будь-який електроприлад, при отлюченіі світла в лазні, також буде знеструмлений.

Особливо корисно застосування такого способу монтажу електропроводки при виробництві прання білизни в приміщенні лазні. Вимикач повинен бути розрахований на передбачувану навантаження;

- Найбільш поширений порядок підключення розетки - підключення до вимикача (на другому малюнку нижня схема проводки) або підключення в окремому ланцюгу (приклад такої схеми можна подивитися на сторінці Проводка гаража).

Похожие страницы: