Точки установки нагелів


Точки установки нагелів повинні розташовуватися в безпосередній близькості від шипів з'єднання: в брусі - на відстані 250-300 (мм) від внутрішнього кута, рідше - на розі в точці, розташованій за внутрішнім зрізом гнізда.


Примітка. Будь з'єднання повинні бути підігнані з таким розрахунком, щоб вони вільно стикувалися, а шипові з'єднання вільно входили один в одного, не створюючи напруги при зміні вологості вузла. Небажано примусове з'єднання деталей за допомогою ударних інструментів (молоток, киянка, кувалда або сокиру).

При вбивання нагелів слід прідержіватся наступних умов: нагелі не слід забивати із зусиллям щоб уникнути розколу бруса, але і небажано вільно встромляти або витягувати рукою. Підбір діаметра свердла для готових нагелів або визначення розміру перерізу під певний діаметр свердла при їх виготовленні слід вибирати самостійно з урахуванням вище означених умов.

При стягуванні статевих лаг і стельових балок полусковородень забезпечує більш міцне кріплення і стійке опір викривленню бруса. У середині стіни такої шип робиться прихованим (фото 1).

При кріпленнях зустрічним напівсковороднем брусів з модрини, необхідна додаткова фіксація шипів з'єднання, так як внутрішню будову і щільність деревини припускають великі зусилля при згині стовбура (малюнок 8).

Похожие страницы: