Як вибрати молоток

Мабуть, зараз вже не знайти людину, яка не знає, хто такий дядечко Поджер з надзвичайно популярної книги англійського письменника Джерома Клапка Джерома. Пам'ятайте, скільки зусиль знадобилося дядечкові, щоб прибити молотком цвях для однієї-єдиної картини? Уже в ті далекі часи було абсолютно ясно, що без молотка обійтися неможливо.

На сайте https://stanleys.com.ua/ru/16-molotki представлен широкий выбор молотков по выгодной цене.

З тих пір пройшло чимало років, проте функція такого відомого інструменту, як молоток, фактично не зазнала жодних змін. Цей інструмент є в кожному будинку. Якщо ви хочете знати, як правильно вибрати молоток, ця стаття - для Вас.

Це тільки здається, що справа йде зовсім не складно: приходьте в магазин, повідомляєте продавцю, що за молоток вам потрібен, потім купуєте його. Все насправді складніше, оскільки молотки виробляються різного розміру, форми і ваги, а це дуже впливає на зручність при роботі таким інструментом.

Щоб не втомлюватися при тривалій роботі молотком, фахівці радять користуватися молотками з гладкою поверхнею. Головка такого інструменту сталева, причому виконана зі сталі вельми високої якості. Виробники випускають молотки, що мають ребристу поверхню ковадла. Це дуже серйозний момент, оскільки таке покриття значно покращує якість зчеплення головки з капелюшком цвяха - ефективність роботи підвищується завдяки точності попадання по капелюшку цвяха. Ручки молотків робляться найчастіше з дерева або скловолокна, іноді - зі сталі. Звичайна довжина рукоятки коливається в межах 35-46 сантиметрів.

Сьогодні на піку популярності знаходяться молотки, вага яких становить приблизно 0,5 кілограма. Головка може мати ковадло з одного боку, вигнутий кіготь - з іншого. Завдяки цьому можливо не тільки забивати молотком цвяхи, а й ефективно їх витягувати. На ринку інструментів зараз можна придбати молотки, в яких кігті розташовуються під прямим кутом до голівки. Такими молотками можна видирати не тільки цвяхи, ними можна віддирати дошки.

Молоток, що важить більше 0,6 кілограма, застосовують для серйозних робіт: для зведення стін, наприклад. Необхідно пам'ятати, що чим молоток важче, тим легше їм забивати цвяхи, оскільки вам доведеться робити менше ударів. Однак такі важкі молотки краще не застосовувати для оздоблювальних робіт, важливим моментом в яких є точність попадання.

Киянка є різновидом молотка, наконечник якого виконаний з дерева щільних порід і має круглу або гострокутну форму. Використовують киянки для забивання стамесок в дерево. Вона не пошкоджує рукоятку стамески, відрізняючись цим від молотка з металевою голівкою.

Існують молотки з м'якими наконечниками, вони теж застосовуються для акуратної роботи, не залишаючи ушкоджень на дереві, гіпсокартоні.

Кувалда - інший вид молотка, найважчий. Даний інструмент незамінний, коли потрібно, наприклад, зруйнувати старий будинок або звести каркас нового. Вага кувалди - до 8 кілограмів, рукоятка може мати довжину 2 метра, тому працювати можна двома руками. При виборі кувалди неодмінно потрібно звернути увагу на матеріал рукоятки. Правильне положення волокон на рукоятці - паралельно голівці. При перпендикулярному розташуванні волокон інструмент може дуже швидко зламатися. Важливим є також те, що дерев'яна рукоятка забирає набагато більше енергії удару, ніж сталева.

Похожие страницы: