Рідкі шпалери: види, плюси і мінуси

Використання паперових шпалер для оформлення стін житлових приміщень вже давно перестало бути актуальним. На зміну застарілим класичним шпалер приходить більш універсальний і цікавий спосіб декорування рідкими шпалерами . З його допомогою можна створювати унікальні та креативні візерунки. Такий вид обробки стане справді неповторним і чарівним елементом будь-якого приміщення.

Отличного качества фото девушек вы найдете на нашем сайте.

Рідкі шпалери, представлені на прилавках магазинів, - це суха суміш, схожа на цвітну деревну стружку або матеріал для дитячої творчості. Виготовлена вона з целюлози і кольорових волокон, які абсолютно нешкідливі для людського організму. Безпосередньо перед нанесенням на поверхню її необхідно розвести водою. Завдяки отриманій консистенції такий вид декоративного покриття отримав назву рідких шпалер.

Що ж входить до складу рідких шпалер?

Основними їх складовими є волокна бавовни, шовкові пасма, барвник і акрилові клеять складові. Також в їх склад можуть входити додаткові домішки перламутру, блискіток і крихти слюди.

Класифікація рідких шпалер

Шовкові шпалери мають гладку текстуру, лягають тонким шаром і не схильні до дії ультрафіолету. Ця особливість не дозволяє їм вигоряти при попаданні сонячних променів.

Шовково-целюлозні шпалери на якусь частину складаються з бавовняних волокон. Їх текстура шорстка, лягають вони більш товстим шаром і схильні до вигоряння від впливу сонячних променів.

Целюлозні рідкі шпалери - найбільш бюджетний варіант. У їх складі немає шовкових волокон. При нанесенні на стіну вони утворюють шар товщиною 4-6 мм.

Технології покриття стін рідкими шпалерами

Є два види технологій нанесення рідких шпалер:

Найшвидшим і легким є покриття поверхні сумішшю за допомогою спеціального розпилювального пістолета, який має постійну потужність завдяки приєднаному до нього компресора.

Більш трудомістким є нанесення покриття валиком або шпателем. Це займає більше часу.

Використання рідких шпалер для обробки стін в приміщенні дає можливість уникнути стиків і підбору малюнка. Технологія їх нанесення на поверхню суцільним шаром за допомогою валика і шпателя доречна для стін, що мають нерівності, вигини і велика кількість кутів. Немає необхідності попередньо вирівнювати стіни. Рідкі шпалери, подібно шпаклівки, маскують всі недоліки поверхні.

Величезним плюсом оздоблення стін рідкими шпалерами є невичерпність варіацій декорування. Можна створювати як однотонне полотно, так і художній розпис. Можна навіть створювати тривимірні деталі зображення. Таким матеріалом можна малювати немов фарбами.

Переваги та недоліки рідких шпалер

Розглянемо основні переваги таких шпалер:

Готове покриття має безліч природних пір, що в рази зменшує акустику в приміщенні. Така структура шпалер характеризується і теплоізоляційним властивістю. Рідкі шпалери можуть утримувати зайву вологість повітря і віддавати її при дуже сухому мікрокліматі приміщення.

М'яка і приємна на дотик текстура. Компоненти, що входять до складу рідких шпалер, характеризуються як натуральні і безпечні для людського здоров'я.

За такою поверхнею легко доглядати. Вона має нейтральне електростатичне напругу, тому не притягує до себе пил. Іноді досить протерти її вологою губкою. Нанесення шпалер не вимагає попередньої підготовки стін. Не потрібно витрачати свої зусилля, час і гроші на те, щоб прибрати незначні дефекти поверхні.

Простота нанесення. Не потрібно використання безлічі допоміжних інструментів і матеріалів.

Можна замінити забруднену частину покриття на чисту. Для цього необхідно всього лише вирізати стару частину шпалер, а на це місце нанести свіжу суміш.

Безліч дизайнерських рішень і стилістики, які можна втілити, використовуючи рідкі шпалери.

Завдяки властивій матеріалу еластичності він не піддається деформації в процесі усадки конструкції будинку і появи мікротріщин.

Є у рідких шпалер і свої недоліки. У приміщеннях з підвищеною вологістю не рекомендується покривати ними стіни. Час застигання рідких шпалер коливається в межах 12-72 годин. Все залежить від температури і вологості приміщення.

Попередня обробка стін

Перед тим як покрити стіни рідкими шпалерами, поверхню слід обробити антисептиком і ґрунтовкою. Робиться це для того, щоб уникнути виникнення грибка. Інакше покриття спочатку покриється темними плямами, а в подальшому і зовсім може відійти від стіни.

Маючи в запасі певні знання, можна не сумніватися в правильності вибору рідких шпалер в якості оздоблювального матеріалу для стін. Це унікальна можливість проявити фантазію, створюючи дизайн свого будинку.

Похожие страницы: