Ремонт кухні в хрущовці і його етапи

Ремонт кухні в хрущовці ускладнений розміром - стандарт кухні в хрущовці становить 5,8 кв. м - цього вкрай мало. Але, все ж, якщо проявити трохи фантазії і грамотно розпланувати приміщення, цього убогого простору буде достатньо для розміщення необхідних меблів і побутової техніки. Для того, щоб все пройшло, так би мовити «без сучка, без задирки» потрібно для початку розробити проект дизайну приміщення, після чого можна приступати безпосередньо до реалізації. До речі, з розробкою дизайну цілком можна впоратися самостійно, тим більше, що варіантів є всього два. Перший з них передбачає перепланування простору, а в другому випадку все залишається, так як є, в тому сенсі, що стіни ми не чіпаємо. Однак, обидва ці варіанти передбачають повну заміну всіх інженерних комунікацій (водопостачання, електрична проводка.

На сайті бас проїзд ви можете купить квитки на автобус по Україні.

Перепланування - бути чи не бути?

У хрущовці між кухнею та кімнатою розташовується перегородка, яка не є несучою. А це означає, що її можна прибрати повністю або частково, перетворивши стандартну малогабаритну квартиру в квартиру-студію, тим самим збільшивши простір кухні за рахунок коридору. В даному випадку площа кухні збільшується саме за рахунок коридору, в якому встановлюється простінок з гіпсокартону. Таким чином, там, де раніше був вхід на кухню, розташовується зручна ніша, в якій з комфортом буде розміщений, наприклад, холодильник. Підвіконня на кухні також можна демонтувати, замінивши його невеликою стільницею.

Як би там не було, незалежно від того, чи будете ви робити перепланування чи ні, а починати ремонт кухні в хрущовці потрібно з загальних правил ремонту кухонь . А потім вже продовжити з повним видаленням старого покриття на підлозі, стінах і стелі. Це дозволить не тільки реально оцінити габарити приміщення, але і виявити існуючі дефекти поверхонь (кривизна перекриттів, тріщини між панельними блоками тощо). Попутно, також необхідно прибрати навісні фанерні антресолі, які розташовуються прямо над входом в кухню, цей пережиток старовини не тільки краде корисний простір, але і псує зовнішній вигляд приміщення.

Монтаж комунікаційних систем

Виконуючи ремонт кухні в хрущовці раціонально відразу замінити абсолютно всі наявні в приміщенні інженерні комунікації. Адже, в даному випадку ми маємо справу не тільки з громіздкими чавунними трубами водопровідної системи, але і з електричної розводкою, яка навряд чи здатна витримати навантаження від роботи сучасних побутових приладів.

Чудовою альтернативою масивним чавунним трубах водопроводу стануть сучасні пластикові аналоги, які не тільки відмінно справляються зі своїми функціональними обов'язками, а й легко монтуються. Якщо ви плануєте розмістити на просторах кухні пральну машинку необхідно в процесі монтажу труб водопостачання передбачити вихід для цього побутового приладу.

Заміна електричної проводки

Перш ніж приступати до цього етапу, необхідно прорахувати показник можливого навантаження на кабель. Розрахунок цієї величини цілком залежить від потужності побутових і освітлювальних приладів, які будуть розташовані на кухні. До речі, при виборі проводки найкраще віддавати перевагу мідних проводах, які відрізняються довговічністю і здатністю витримувати максимальні навантаження і перепади напруги.

Беручи до уваги не тільки практичний, але й естетичний аспект, найкраще приховати проводку, заздалегідь розпланувавши маршрут її прокладки, у відповідність з передбачуваними місцями розташування приладів, вимикачів і розеток.

Підготовка поверхонь до декоративної обробки

Мабуть, самим важким і трудомістким етапом в процесі виконання ремонту кухні в хрущовці є підготовка поверхонь до декоративної обробки. Стіни, підлога і стеля приміщення далекі від ідеалу рівності, але ця ситуація може бути виправлена. Для того, щоб поверхня підлоги була гладкою і придатною для укладання підлогового покриття необхідно зробити цементну стяжку. Ну, а впоратися з нерівностями і тріщинами на стінах можна за допомогою штукатурки. Оптимальним бюджетним варіантом обробки стельової поверхні буде монтаж натяжних стель, які хоч і «вкрадуть» трохи висоти, але позбавлять вас від необхідності проведення масштабних чорнових робіт.

Декоративне оздоблення поверхонь

Вибір матеріалу для декоративного оздоблення поверхонь стін і підлоги цілком залежить від ваших фінансових можливостей і естетичних уподобань. Але, все-таки, зупиняючись на тому чи іншому варіанті, віддавайте перевагу матеріалам світлих тонів, вони зроблять приміщення візуально просторішим.

Зверніть увагу: у разі якщо ви плануєте покласти кахель на підлогу і використовувати цей матеріал для обробки «фартуха» робочої стіни вибирайте керамічну плитку невеликого розміру, так як великі елементи можуть зробити невелике приміщення візуально ще більш крихітним.

Меблі і техніка для кухні

Після того, як ремонт кухні в хрущовці завершено, саме час визначитися з меблями і технікою. Найкраще віддавати перевагу вбудованій техніці компактних розмірів і модульних меблів, виготовленої на замовлення.

Ремонт кухні в хрущовці - справа клопітка, але при грамотному підході, ви зрозумієте, що навіть на такому маленькому просторі може вміститися абсолютно все необхідне!

Похожие страницы: