Як не втратити гроші при купівлі нерухомості

Розповідаємо про поширені аферах з нерухомістю і способах себе убезпечити.

Отличного качества эро фото с девушками бесплатно на нашем сайте.

Продаж житла за дорученням

Підробити можуть як сам документ, коли власник і не думав продавати, знаходиться далеко і не може контролювати ситуацію, так і довірена право, якщо власник дозволив комусь управляти і містити житло, а довірена особа перевищила повноваження. Іноді власник може також бути частиною злочинної групи.

Що робити

Уважно читати текст довіреності. Переконатися, що документ виданий на продаж, а не на утримання або експлуатацію.

Для підтвердження факту видачі довіреності відвідати нотаріуса, який оформляв документ. Зустрітися з власником або, якщо він знаходиться далеко, зв'язатися по відеодзвінків, упевнитися в його добровільному бажанні продати нерухомість. В ідеалі - записати згоду на відео.

При відсутності прямого контакту з власником відмовитися від угоди.

Нюанси

- Житло з підробленою довіреністю намагаються «відмити», проводячи за короткий проміжок часу через кілька угод (дарування, купівля-продаж). Тому якщо протягом року-двох житло продавалося або дарілось кілька разів, це повинно насторожити!

- Власник нерухомості має право в будь-який момент відкликати довіреність, а в разі його смерті дію документа автоматично припиняється.

- Довіреність дійсна протягом трьох років з дня видачі, навіть якщо вказано більший термін. Якщо не вказано, вона законна протягом одного року. Довіреність, в якій не вказана дата видачі, недійсна.

Продаж орендованого житла

Шахрай орендує житло на тривалий час, підробляє посвідчення особи власника та правовстановлюючі документи на нерухомість (іноді отримує дублікати) і виставляє житло на продаж. Далі отримує завдаток відразу з декількох покупців.

Ще один варіант - перездача орендованої нерухомості якомога більшій кількості громадян з обов'язковою передоплатою за кілька місяців вперед.

Що робити

Перевіряти при собі посвідчення особи господаря і правовстановлюючі документи з використанням виписок з egov.kz ( як перевірити продавця нерухомості онлайн ).

Якщо продавець став власником пару місяців назад, зв'язатися з колишнім власником і підтвердити факт продажу.

При покупці житла по дублікатами документів зв'язатися з органом, що їх органом.

Нюанси

- Як в особистих документах продавця, так і в правовстановлюючих на житло не повинно бути ніяких помарок, виправлень, розбіжностей.

- Фото на посвідченні особи має бути чітким, інформація в правовстановлюючому документі - відповідати даним в техпаспорті на квартиру, а печатки та підпису - розбірливими та оригінальними.

Похожие страницы: