Розробка грунту повинна вестися при суворому контролюПроведення земляних Работота того як правильно проводиться розробка грунту при виробництві земляних робіт у великій мірі залежить міцність і довговічність побудованого будинку.
У разі будівництва будинку з підвалом (об'ємне виробництво земляних робіт) доцільно залучати землерийну техніку, а розробку грунту для траншей і ям краще виконувати вручну.
Розробка грунту повинна вестися при суворому контролі глибини котловану, так як фундамент будинку слід закласти на цілісний і незайманий грунт.


Якщо все-таки виїмка грунту вийшла на більшу величину, ніж визначено проектом, не слід засипати котлован рихлим грунтом, а краще зупинитися і закласти його на цій глибині. Пухкий грунт, навіть при його утрамбування, буде з часом просідати і може викликати тріщини фундаменту.
Розробка котловану виконується з рівним і горизонтальним дном. У разі будівництва індивідуального будинку на схилі (горизонтальні і вертикальні ділянки), розробка дна котловану проводиться чергуванням горизонтальних і вертикальних ділянок розташованих під ухилом 45 (у жодному разі не можна робити вертикальних переходів, які можуть просідати). Проведення розробки траншей і ям здійснюється з найменшим руйнуванням їх стін.
Проведення земляних робіт для траншей в зв'язкових грунтах виконують з вертикальними стінками, які цілком можна використовувати як опалубку. Глибина траншей без укосів повинна бути не більше:
- В піщаних і гравелистих грунтах - 1,0м;
- В супісках - 1,25м;
- В суглинках і глинах - 1,5 м.

У разі можливих атмосферних опадів, слід по периметру котловану облаштувати водовідвідну канаву, так як потрапила в нього воду обов'язково слід видалити перед укладанням фундаменту. Тому, кладку фундаменту починають відразу, як тільки закінчиться риття котловану. У разі тривалої перерви між земляними роботами та будівництвом фундаменту, глибину траншеї краще недобрати на 10-15см, і продовжити їх перед самою закладкою фундаменту.
Для стовпчастого фундаменту виробництво земляних робіт зручніше проводити за допомогою механічного автобура, круглі ями більш стійкі від обвалення ніж квадратні.

Похожие страницы: