ЗАТИШНІ КУТОЧКИ ВАШОГО САДУ: АЛЬТАНКИ ТА ІНШІ САДОВІ СПОРУДИ

Альтанка ось вже декілька століть є найпоширенішою садової будівництвом. З одного боку, в ній можна сховатися від сторонніх очей і міркувати на самоті або вести приємну бесіду з друзями, а з іншого - залишаючись на лоні природи, під захистом стін і даху споглядати її красу.

Профессиональная укладка тротуарной плитки Киев за короткий срок времени.

У сучасному саду альтанка служить не тільки місцем усамітнення і відпочинку, але часто виконує утилітарне призначення. У літній період її можна використовувати як додатковий простір веранди, вітальні або кухні, а в зимовий, якщо це передбачено конструкцією, влаштувати пікнік. Тому важливо розбити на ділянці доріжки і стежини, які зв'яжуть будинок, альтанку і, при необхідності, господарські приміщення. Якщо передбачається всередині альтанки встановити стіл і лавки, то це потрібно врахувати вже при початковому розрахунку розмірів конструкції.

Не можна забувати і про декоративну роль, яку виконує дачні альтанка. Часом навіть основний житловий будинок грає менш важливу роль в естетичному сприйнятті всієї садиби, ніж малі архітектурні форми та озеленення.

Будучи прикрасою саду, все ж альтанка - це перш за все куточок для приємного відпочинку, тому місце для її установки потрібно підбирати вдумливо. З альтанки повинні відкриватися найвиграшніші точки саду - квітники, дерева, сад каменів, фонтан, альпійська гірка (одночасно можна замаскувати малопривабливі для погляду точки - грядки, хозблок або сміттєвий бак). Добре підійдуть місця, захищені від палючих сонячних променів, наприклад тінистий куточок саду. Чудовим місцем для установки альтанки стане берег штучного або природного водоймища: як відомо, дивитися на воду можна нескінченно. Сучасні технології дозволяють влаштувати павільйон і всередині водойми, якщо він має достатні розміри, для чого потрібно буде влаштувати фундамент на гвинтових палях або понтон і передбачити містки для переправи.

Існує безліч факторів, які також слід врахувати: мікроклімат ділянки, рухливість ґрунтів, освітленість і кути падіння тіней від сусідніх будівель, парканів і високих дерев в різний час доби. При обладнанні альтанки і висадці рослин слід враховувати їх сприйняття в різні пори року, забарвлення в період цвітіння, форму і розмір листя і т. Д.

ВІДПУСТІТЬ ФАНТАЗІЮ НА ВОЛЮ

Садова альтанка може бути відкритою, закритою і напівзакритої. До закритих відносять засклені альтанки, більше нагадують маленький будиночок, в якому добре розмістити оранжерею. За розташуванням дачні альтанки бувають відокремлені і прибудовані до будинку. Перевага їх у тому, що ви можете потрапити в альтанку прямо з дому, а це дуже зручно, коли на вулиці погана погода.

Форми павільйону для відпочинку альтанки не мають обмежень і залежать тільки від вашої фантазії. Альтанка може бути круглої, квадратної, прямокутної, шестигранної або будь-який інший. Будова може бути масивним колод і легким, витонченим, у вигляді античних храмів і китайських пагод.

Утеплені альтанки для дачі будують з дерева або бетону. Повністю відкриті використовують тільки влітку, вони зручні тільки для сухої, безвітряної погоди. Якщо ви хочете побудувати літню альтанку, в якій було б комфортно за любої погоди, то слід вибрати варіант напіввідкритій. У ній вам буде не страшний ні вітер, ні дощ. Стаціонарні альтанки вимагають справжнього фундаменту. Застосовують легкі фундаменти з блоків, мелкозаглубленние бетонні фундаменти, а також заглиблені металеві, бетонні труби, до яких кріпляться конструкції альтанки, а в якості підстави використовують тверде покриття доріжок і майданчиків.

Треба подбати про збереження обладнання річного приміщення: лавки, столи, виготовлені з дерева, слід просочити антисептиком, влаштувати гідроізоляцію, якщо їх підстави заглиблені в грунт. Всі довготривалі конструкції слід покрити захисним шаром лаку або емалі.

Зараз нескладно купити розбірні варіанти літніх альтанок, їх можна швидко розбирати і складати на зимовий сезон. Легка конструкція альтанки з тентовим покриттям відрізняється тим, що при необхідності її неважко перемістити в інший куточок саду. А покриття тенту восени знімають і укладають на зберігання до наступного сезону. Так само роблять і з садової меблями, якій додатково комплектується альтанка-тент.

Навпаки, альтанки-павільйони завжди споруджують стаціонарними. Вони мають стіни (полуст), покрівлю зі сталі, черепиці або рулонних матеріалів і комплектуються меблями, яка часто вбудована в конструкцію альтанки. Каркас павільйону може бути виконаний з бруса, а ажурні стіни і фронтон прикрашені декоративною рейкою.

Похожие страницы: