Підготовка і планування ділянки

У багатьох власників приватних будинків в процесі експлуатації будинку виникають різні проблеми, з якими вони боряться протягом багатьох років не торкаючись головної причини - неправильної планування ділянки.


А адже проблема дуже часто лежить на поверхні і її усунення "яйця виїденого" не варто. Проблема полягає в тому, що будівництво будинку не було безпосередньо пов'язано із загальною плануванням ділянки перед початком робіт. Відкладання планування ділянки "на потім" - величезна помилка, яку роблять багато. Але Ви повинні бути винятком із цього правила.


Далі викладено питання, які слід знати при плануванні ділянки під будівництво будинку.
Виправляти буде складніше і дорожче.
Отже, питання із земельною ділянкою вирішене. Проект будинку погоджений і затверджений з усіма поправками на сімейній раді. Настав час прийти на дільницю і вирішити, де і як буде встановлений будинок.
Дуже важливо!!!


Час, витрачений на правильну підготовку і планування ділянки,
забезпечить Вам у майбутньому спокійне життя.


Неправильна планування ділянки або відсутність такої - Ваша майбутня головна біль.
Де - це місце будівництва будинку на ділянці. Будинок не повинен розташовуватися в безпосередній близькості від огорожі, прилеглого до дороги. Коли Ви зверніть увагу на це питання, то, проходячи повз будинки з різним розташуванням будинку на ділянці, зможете помітити переваги подібної планування.


На схемі (малюнок 1) зеленим позначена приблизна зона, що відокремлює будинок від дороги. Небажане місце розташування будинку закреслено. Дуже непогано, якщо відстань від лінії огорожі з боку вулиці становить не менше 5 метрів.
Як - розташування будинку відносно сторін світу. Це дуже важливе питання, від якого залежить тепловий режим в кімнатах різного призначення, серйозна економія на опаленні і, в кінцевому рахунку, затишок і загальна атмосфера в будинку.


У більшості випадків розташування будинку на ділянці залежить від побудови вулиць і загального плану населеного пункту, тому потрібно розраховувати на правильну планування кімнат всередині будівлі. Найбільш прохолодними кімнатами бажано залишати спальню для дорослих і кухню, а найбільш теплими повинні бути дитячі спальні та ігрові кімнати.


При цьому, слід обов'язково враховувати вітрове навантаження місцевості, тобто переважне середньорічне метеорологічне (звідки дме) напрям вітру.
Облік цього чинника в майбутньому дасть Вам пристойну економію коштів, що витрачаються на опалення будинку. Різні прибудувати до будинку у вигляді холодної веранди, лазні, гаража, по можливості, потрібно планувати з північної, західної або північно-західного боку будинку.
Планування будівель на ділянці і розташування будинку обов'язково повинні бути зроблені з урахуванням планування сусідніх ділянок. Це питання далеко не пусте. Можете вважати, що Вам здорово пощастило, якщо сусіди вже побудували свої будинки або хоча б зробили загальне планування своїх ділянок 


У цьому випадку Ви своєчасно можете внести корективи у свою схему розміщення різних господарських будівель і місця розташування будинку та не будете ставити баню або розбивати зону відпочинку поруч з хозпостройками або туалетом, встановленими у дворі сусіда.

Похожие страницы: