Підлога в лазні

Роботу потрібно робити акуратно, щоб не допускати помарок на лицьовій пласті дошки, так як масло володіє дуже великою плинністю і легко вбирається в деревину. Незначні помарки на лицьовій стороні дошки можна усунути наступним чином: уайт-спіритом змочується місце ляпки, потім, шпателем (шириною 40-60 міліметрів) видавлюється розчинник разом з маслом, очищене місце протирається чистою ганчіркою. Процес не довгий, але краще бути акуратним при обробці зворотної сторони і торців дошки.


Кріплення дощок до лагам можна зробити за допомогою шурупів з кольорового металу. У цьому випадку, разборкай статі при необхідності виконувати буде легше, а потемніння деревини в місці кріплення не буде.

У 1995 році, коли я будував баню, в магазинах взагалі нічого крім кривих цвяхів не було. Під час розбирання старої підлоги за допомогою потужного обценьків і брухту все добре збережені лаги були "звірячому понівечені" і стали придатні лише для топки в печі лазні. Застосування саморізів або шурупів дозволило б мати додаткову економію на використанні старого, але добре збереженого матеріалу.

Поверхня підлоги настилається так, щоб вона повністю закривала площа приміщення мийки і частково площа парної - тільки до сходинок, що ведуть на полиць (фото 2).

Під полком стать не настилається, що дозволяє вільно виконувати прибирання листя від віника та іншого сміття.

Готовий підлогу, для продовження часу збереження його зовнішнього вигляду, покриваємо жидко розведеним розчинником (на 50%) паркетним або яхтним лаком.

Через добу всю поверхню підлоги злегка шліфуємо стертою або дрібнозернистою шкіркою і знову покриваємо лаком тієї ж консистенції. Вийде напівматова поверхня, прекрасно відбиватися від дошки вологу і має гарний вигляд тривалий час без додаткового догляду (фото 5, вік покриття два роки).

Похожие страницы: