Чому не гріє полотенцесушитель


В даний час спостерігається катастрофічна ситуація з некваліфікованим втручанням в роботу загальнобудинкових систем, зокрема, при установці або переробці полотенцесушителей (ПС), підключених до стояків гарячого водопостачання.

У цій статті розказано про принципи функціонування ПС, наведені приклади як грамотного підключення, так і від самого початку неробочі або нестійкі варіанти з поясненням причин їх непрацездатності.

Обмовлюся, що в статті піде мова про відносно нових будинках, в яких рушникосушки підключаються до того ж стояку гарячого водопостачання, від якого ж і відбувається гаряче водопостачання квартир. Але в деяких будинках (переважний відсоток вторинного житлового фонду) для рушників призначений окремий стояк рециркуляції гарячого водопостачання. Або стояк полотенцесушителей працює від центрального опалення, тобто ПС влітку не працюють. Тема цієї статті не ставитися до таких будинків.

 
Всі схеми і фото збільшуються при натисканні на них.

Трохи історії, старі типи ПС.

Ще років двадцять тому ПС «від забудовника» вдавав із себе монолітну трубу стояка, вигнуту у вигляді літери П або М.


Чому не гріє полотенцесушитель

Малюнок 1: П-подібний ПС, що є частиною стояка.


Чому не гріє полотенцесушитель

Малюнок 2: М-подібний ПС, що є частиною стояка.Незважаючи на непоказний зовнішній вигляд, даний тип ПС мав незаперечні переваги: був постійно гарячим, не вносив скільки-небудь помітного гідравлічного опору і не дозволяв мешканцям ніяк порушити роботу стояка гарячого водопостачання (ГВП).Однак час ішов, і мешканці в старому житловому фонді, роблячи ремонт, міняли старий і негарний ПС на новий і блискучий. При хорошому розкладі виходило це ось так:Чому не гріє полотенцесушитель

Малюнок 3: Новий ПС, що є частиною стояка, грамотна заміна.


Діаметр ПС відповідає діаметру стояка, підключення виконано без звужень і без запірної арматури (кранів).При невдалому розкладі - ось так:Чому не гріє полотенцесушительМалюнок 4: Новий ПС, що є частиною стояка, безграмотна заміна.


В стояку з'явилося чотири зайвих звуження від застосованих фітингів:Чому не гріє полотенцесушитель

Малюнок 5: Внутрішній перетин фитинга для металополімерних труб.Але буває набагато гірше:Чому не гріє полотенцесушитель

Малюнок 6: Новий ПС, що є частиною стояка, абсолютно безграмотна заміна.


Крім вже згадуваних вище звужений, додані відсічні крани. При перекритті будь-якого з них в стояку повністю зупиняється циркуляція, тиск в наступних у напрямку подачі квартирах падає аж до нуля (вода може сяк-так поступати з магістралі «обратки»), стояк при відсутності водорозбору остигає, при відкритті змішувача доводиться довго зливати холодну воду .


Установка запірно-регулювальної арматури (кранів) на стояках категорично заборонена!


Відводи від стояка ГВП для рушників.

Згодом забудовники стали застосовувати більш сучасні технології і замість гнутих страшної труби почали робити два відводи від стояка для підключення ПС на вибір самих мешканців. Однак, на жаль, ні тип, ні висота цих відводів від статі, ні відстань між ними - ніяк не нормовано. Це призводить до масових проблем при підключенні ПС, про які буде розказано нижче.

Похожие страницы: