Клинове шипове зєднання

Клинове шипове з'єднання призначене для подовження бруса в кладці зрубу. Клинове з'єднання не продувність, має естетичний зовнішній вигляд при виконанні клина із запилом, але вимагає обов'язкової фіксації в стопі зрубу за допомогою нагелів. При поганій якості бруса (сучковатость, відколи) або не точною підгонці
клина і гнізда рекомендується прокладка утеплювача.

Шипове з'єднання, показане на малюнку 3 внизу, більш складно у виготовленні і вимагає додаткового часу на виготовлення, але менш продувність.


Фіксація шипового з'єднання, як і двох попередніх, обов'язкова для запобігання зсуву решт брусів в процесі природного зміни вологості. Установка нагелів повинна проводитися на відстані 25-30 сантиметрів від лінії зовнішнього стику.

Шипове з'єднання сковороднем має дуже часте застосування при виконанні Т-подібної зв'язки двох брусів в зрубі (малюнок 5). З'єднання має надійне зчеплення деталей навіть без додаткової фіксації нагелями.
Змінюючи напрямок зрізу в шиповому з'єднанні напівсковороднем, ми стабілізуємо загальне навантаження на стіни, а внутрішні несучі стіни залишаться менш изведении.

При стягуванні статевих лаг і стельових балок полусковородень забезпечує більш міцне кріплення і стійке опір викривленню бруса. У середині стіни такої шип робиться прихованим (фото 1).

При кріпленнях зустрічним напівсковороднем брусів з модрини, необхідна додаткова фіксація шипів з'єднання, так як внутрішню будову і щільність деревини припускають великі зусилля при згині стовбура (малюнок 8).

Похожие страницы: