Піч для лазні.

При наявності в баку води, температура нагріву його стінок не піднімається вище 100 градусів, але, при зменшенні рівня води верхня частина бака, яка безпосередньо стикається з основним корпусом кам'янки, може розігрітися до більшої температури.


Бак, пофарбований звичайною фарбою, як правило, починає іржавіти саме з верхньої, вільної від води, частини. Фарбування бака не потрібно робити на зовнішній стороні стінки, дотичної зі стінкою печі;

- Для збільшення швидкості і якості нагріву приміщень лазні - мийної і парної, важливе значення має рівень розташування печі лазні. Піч лазні повинна розташовуватися якомога ближче до найнижчій точці статі. У разі настилу рівного дащатого підлоги в мийної установка кам'янки робиться нижче його рівня.

У цьому випадку, самий холодне повітря, розташований між бетонною підлогою зливу і дощатим настилів, простягається між додатковим кожухом печі та її металевим корпусом, подсасивая за собою більш тепле повітря, яке займає його місце, забезпечуючи швидкий нагрів підлоги (малюнок 2);

- Для збільшення терміну служби печі лазні необхідно використовувати змінний чавунний колосник, який при виході з ладу можна легко замінити, тобто ця частина кам'янки повинна бути знімною при будь-якому пристрої печі.

Кам'янки, представлені на малюнках нижче, виготовлені з урахуванням стандартних розмірів бань на дачах і в приватних будинках, на які можна орієнтуватися, але не сприймати як догму. Головне - потрібно звернути увагу на основні, обумовлені вище, особливості пристрою печі лазні.

Для відкриття малюнка з короткими поясненнями пристрою печі лазні натисніть на потрібний шаблон. На першому малюнку ліворуч (малюнок 3, вид збоку) наведено приклад варіанти розташування навісного бака для нагріву води.

Якщо бак для гоячей води буде розташований на витяжній трубі, то на цьому місці устанавліваеться зовнішній кожух. При наявності навісного бака додатковий кожух навішується з боків кам'янки. Наявність подвійного кожуха збільшує ККД печі лазні.

Труба димоходу, вварена в корпус печі лазні, повинна виступати над верхньою площиною корпусу кам'янки на 8-10 (см). На неї одягається витяжна труба з привареним кожухом більшого діаметру (малюнок 4), внутрішній діаметр якого залежить від товщини стінки труб.

Бічна стінка, розташована нижче дна кам'янки, грає роль стійки і повинна мати виріз для збільшення обсягу і швидкості руху холодного повітря, що опускається до рівня підлоги.

Незважаючи на те, що корпус зольника зменшує нагрівання днища кам'янки, дерев'яна підлога під піччю лазні обов'язково повинен бути ізольований від віддзеркалюваного тепла дна кам'янки в цілях пожежної безпеки. Це може бути зроблено шляхом укладання шару цегли або заливки шару бетону, товщиною близько 50 міліметрів. Зольник може бути виготовлений, як показано на малюнку, у вигляді совка або із суцільною задньою стінкою.

Обидва варіанти однаково зручні, тільки для зольника із задньою стінкою, перед його установкою на місце, нерідко потрібний попередній вигріб кочергою, що випала з нього золи, яка може перешкодити зворотній установці зольника після очищення.

Похожие страницы: