Правила виготовлення меблів з ДСП

Якщо робити меблі своїми руками для себе, то слід враховувати умови експлуатації меблів в кожному конкретному випадку і постаратися всі деталі надійно ізолювати від впливу зовнішніх факторів.

Наприклад, при виготовленні корпусних меблів фабричним способом задні кромки кришок, полиць і стійок ніколи не захищаються від впливу вологи. Виняток можуть становити лише предмети "елітних меблів" або меблів з натуральної деревини.

При виготовленні меблів своїми руками необхідно запам'ятати основне правило - щоб меблі служили довго, слід всі деталі будь-якого виробу надійно ізолювати вологостійкими лакофарбовими матеріалами.


Як правило, цими матеріалами є меблеві, паркетні лаки або спеціальні лаки для деревини. Ними слід покривати або просочувати всі місця деталей меблів, на які може впливати волога. Під впливом вологи слід розуміти навіть незначне зіткнення деталей з вологими або мокрими матеріалами, які використовуються при прибиранні приміщення.

При виготовленні меблів своїми руками намагайтеся застосовувати найбільш прості, але надійні способи зовнішньої обробки деталей. Уникайте застосування звичайної традиційної фарбування, так як це спосіб тимчасової декоративної обробки.

Фарбування вимагає оновлення через незначний проміжок часу. А кожен наступний шар фарби не тільки погіршує зовнішній вигляд виробу, але і зменшує міцність покриття.

Для того, щоб меблі служили довго, потрібно виключити недоліки, якими володіє звичайна корпусні меблі фабричного виробництва. У фірмовій або зробленої на замовлення меблів видимі кромки закриваються спеціальними матеріалами кромок стрічками і профілями, які не бояться вологи і мають високу міцність. Але, закриті стрічками і профілями кромки ніколи і нічим не ізолюються.

При виготовленні меблів своїми руками Ви теж можете використовувати ці матеріали, але з однією обов'язковою умовою - все кромки повинні бути попередньо захищені просоченням лаку або рідкої вологостійкої фарби, а самі стрічки "посаджені" на водостійкий клей.

Далі опис стосуватиметься правил виготовлення меблів з ДСП, як більш складного для наших цілей матеріалу. Згадки про ламінованих плитах будуть надаватися у тексті при необхідності звернути увагу на деякі їхні особливості. Тобто, якщо Ви навчитеся робити меблі з простого ДСП, то робота з ЛДСП для Вас виявиться простою прогулянкою.

Похожие страницы: