Ванна кімната для людей з обмеженими можливостями

У світі є люди, фізичні можливості яких кардинально відрізняються від можливостей здорової людини.

Интересует сантехника, подробнее ознакомиться с каталогом вы можете на сайте.

Це і тимчасово недієздатні пацієнти, і люди похилого віку, і ті, хто змушений боротися зі своєю хворобою щодня.

Умови, що створюються для їх комфортного побуту, повинні бути абсолютно особливим.

На щастя, для людей з обмеженими фізичними можливостями проводиться спеціальна сантехніка та обладнання.

Існують і особливі рекомендації МДС (методичні документи в будівництві), які можуть бути застосовані не тільки в місцях громадського користування, але і в звичайних квартирах. Які саме?

У ванних кімнатах, призначених для людей, що пересуваються за допомогою крісел-колясок або інших допоміжних засобів, потрібно встановити поручні, штанги, підвісні трапеції.

Перила повинні розміщуватися по всьому периметру приміщення (за винятком дверного отвору і зони кріплення до стіни умивальника).

Поручні краще вдіяти не статичними, а поворотними - такі набагато зручніше. Пороги і плінтуси, які можуть перешкоджати руху, слід по можливості прибрати.

Існують готові розрахунки, якими можна керуватися, щоб не помилитися при установці сантехніки. Висота, на яку повинен бути встановлений унітаз, коливається від 45 до 60 см (до верху сидіння).

Найбільш зручний змішувач з електронним або сенсорним управлінням.

Нековзне покриття і додаткові функції (наприклад, гідромасаж) герметичних сидячих ванн роблять процес купання безпечним і корисним.

Горизонтальні душові панелі, занижені унітази з функцією біде, анатомічні сидіння - список спеціалізованої сантехніки досить широкий.

Питанням проектування ванних кімнат для людей з обмеженими фізичними можливостями займаються дизайнери та архітектори з усього світу. Корейські дизайнери Кім Чен Су і Су Джі Юн представили ванну «Гойдалки».

Людина, яка використовує крісло-коляску, може приймати цю ванну без сторонньої допомоги. Спочатку купається нахиляє корпус і, тримаючись за зручні сталеві поручні, переміщається в ванну прямо з інвалідного крісла.

Потім вода буде наповнювати протилежну сторону ємності, вирівнюючи вага, і ванна, немов гойдалки, прийме горизонтальне положення.

Досить просто випустити воду з ванни, і вона знову нахилиться так, щоб купається міг підтягнутися на руках і знову переміститися в крісло.

Сидіння, кран, зливний отвір цієї ванни продумані таким чином, щоб людина була огороджена від випадкових травм. Ідея «гойдалки» заслужила нагороду Red Dot Design в номінації «Концептуальний дизайн».

Похожие страницы: