З чого будувати будинок - вибір будівельних матеріалів

Стінові матеріали на основі спіненого бетону. Це в першу чергу газобетонні і пінобетонні блоки. Технологія їх виготовлення подібна - в цементний розчин додаються спеціальні газо- або піно образователями. За рахунок цього в матеріалі утворюється велика кількість дрібних повітряних пір. Це забезпечує матеріалу високі теплоізоляційні характеристики і виняткову легкість.

 Але все це, на жаль, відбувається на шкоду конструктивної жорсткості матеріалу. На сьогоднішній день будівництво заміських будинків зі спіненого бетону дуже популярно, адже стіна завтовшки в 25 см з пінобетону замінює по теплових характеристиках метрову стіну з цегли. І укладку пінобетонних блоків за рахунок їх розмірів робити набагато простіше, ніж класти цеглу. Все це забезпечує високу економію коштів при використанні пінобетону або газобетону. Але не все так прекрасно, як здається на перший погляд. 

Важливо пам'ятати про деякі нюанси використання пінобетону: В силу своєї низької жорсткості цей матеріал не рекомендується використовувати для несучих стін будинку висотою більше двох поверхів; Перед укладанням плит перекриття або елементів покрівлі на стіни з піно або газобетону необхідно обов'язково робити армований пояс із залізобетону, що призводить до додаткових витрат; Пінобетон руйнується при тривалому впливі навколишнього середовища, а газобетон дуже гігроскопічний і сильно вбирає в себе вологу. Тому така стіна вимагає обов'язкової зовнішньої обробки фасадними матеріалами з утепленням.

 Всередині будинку з піно або газобетону досить складно використовувати стіни для навішування важких предметів. Це можна робити лише з використанням спеціальних дюбелів для пінобетону. Необхідно пам'ятати, що якщо підходити правильно до фінішної обробки стін з пінобетону і використовувати в якості зовнішнього утеплювача мінеральну вату і силіконову штукатурку, то загальна вартість всієї стіни вже не так сильно відрізнятиметься від цегляної.

Похожие страницы: