Як облаштувати кухню? Ергономіка кухні в цифрах


Ергономіка це не тільки відповідна і зручна розстановка меблів та обладнання, але і їх форма, висота, довжина. Стільниця повинна мати висоту 85 см, але це не обов'язково. Експерти стверджують, щоб правильно облаштувати кухню, слід мати чотири розміри висоти стільниці в залежності від виду діяльності: 110 - 100 см для оброблення овочів; 100-90 см для миття посуду; 90 - 80 см для приготування їжі (висота стільниці та плити). Очевидно, що облаштувати кухню такими стільницями не в кожній кухні ми зможемо собі дозволити.


У малих, вузьких і невместітельних приміщеннях виділити стільки робочих місць нереально. Тому стандартна стільниця разом з мийкою повинна мати висоту 85 см. Варильну поверхню оптимально встановити на висоті 60 - 70 см. Не забувайте про тумбах. Правильна висота тумб 85 - 90 см. Відстань між стільницею і навісними шафами, яке забезпечує комфортну роботу має бути близько 55-60 см.
Як облаштувати кухню? Кухня відкрита або закрита

Як одне так і друге рішення має свої переваги і недоліки. У разі відкритої кухні, її стиль повинен збігатися зі стилем всього приміщення. Величезною перевагою є те, що кухня цього типу здається просторою, а господиня будинку має постійний контакт з домочадцями і гостями. Вадою є те, що все кухонне начиння знаходиться на очах у гостей. Облаштувати кухню відкритою - не можна собі дозволити хаос і безпорядок на ній.

Закрита кухня для багатьох це кращий варіант. Її стиль може відрізнятися від стилю вашої вітальні. В інші кімнати не проникають запахи. Ну, важливим аргументом для багатьох, також буде брудний посуд в раковині, яку не буде видно, просто варто закрити двері на кухню.

Похожие страницы: