Правильний димохід


Одним з відповідальних елементів системи опалення, що забезпечує її надійну, ефективну і економічну роботу безсумнівно є димохід. Основну функцію, яку він виконує в будинку, це видалення продуктів згоряння котла, каміна, печі або лазні. Яким він має бути? Правильний димохід повинен мати хорошу тягу, герметичність виключає витік чадних газів, а його форма і внутрішня поверхня, перешкоджали б утворенню сажі. Про це слід подбати ще на стадії виконання проекту, гармонійно вписавши його в загальну архітектуру будинку.Підключення коаксіального димоходу до котлуКроме цього правильний димохід швидко прогрівається, долаючи поріг утворення конденсату і на його шляху від котла (каміна) і до даху немає всіляких перешкод, а товщина стін будинку дозволить виконати димовий канал необхідного перетину і форми. Для зменшення шуму від роботи котла в кімнатах димові канали прокладають в стіні кухні, коридору або підсобного приміщення.
Ви повинні чітко уявляти, що неправильне розташування димоходу призведе до додаткової витрати палива та неефективності роботи всієї системи опалення.

Щоб облаштувати правильний димохід слід відразу визначити наступне:
- Технічні характеристики встановлюваного котла в будинку - його теплову потужність, температуру вихідних газів і тип пальника;

- Матеріал з якого буде виготовлена димова труба;

- Визначення розрахунковим шляхом перетину і висоти димової труби;

- Визначення місця установки і проходження димової труби через конструкції будинку.

Звертайте увагу, що при покупці імпортного котла вказуються всі необхідні розміри димової труби, а для вітчизняних виробників опалювального котла, перетин димоходу повинно бути не менше перетину вихідного патрубка котла.
цегляний димохід

До недавнього часу найбільш поширеним в будинках був цегляний димохід. Однак з появою сучасних рідинних і газових котлів з перемінним режимом роботи, що працюють з низькою температурою виходять димових газів від 100-130 ° С до 270 ° С, на внутрішній поверхні цегляного димоходу утворюється конденсат. Конденсат містить у своєму складі велику кількість хімічних сполук руйнівно впливають на його конструкцію.
Димові гази охолоджуються і конденсуються на стінках на висоті 4-5 метрів. В таких умовах роботи цегляний димохід може зруйнуватися за кілька місяців роботи. Яка є альтернатива цегляним димоходів?

Похожие страницы: